top of page
  • Haber Merkezi

Fed Öncesi Durgun Piyasa Uzun Dönemli Alım Fırsatı Sunuyor

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü yaptığı değerlendirmede FED toplantısı öncesi durgun piyasaya değindiği açıklamasında şu sözlere yer verdi


Finansal piyasaların gözü kulağı önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan FOMC toplantısında. Bu yıl kaç faiz artışı olacağı konusunda projeksiyona benzer 3 faiz artışı yavaş yavaş fiyatlanmaya başlasa da 2022 yılının ilk Fed toplantısı olarak önem taşıyor ve toplantı öncesinde Bitcoin ve kripto para hacminin de oldukça azaldığını görüyoruz.


JP Morgan CEO’su faizler konusunda 6-7 kez artırılacağını belirterek piyasanın iki katı fazla tahmin yaptı. Banka CEO’ları önümüzdeki ay kriptopara işine girmek için SEC ile birlikte masaya oturacak. Bankalar dışında neredeyse tüm sektörler kripto para çalışması yaptılar.

Son olarak çok uluslu zincir market devi Walmart da kripto para sektörüne girerek kendi coin ve NFT’lerini çıkaracağını ve metaverse odaklanacağını belirtti. Regülasyon söylemlerinin Fed’in ana başlığının gerisinde kaldığı şu günlerde halen daha ‘bu bölge diptir’ diyemiyoruz. Zincir verilere bakıldığında ‘dibe yakın yerler’ diyebiliyoruz. Bu gibi volatilitenin düşük olduğu günlerde uzun vadeli yatırımlar için alımlara daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.


Bitcoin henüz kritik direni 44.000$ seviyesini aşamadı. Burada yükselişin başlıyor diyebilmemiz için 48.000 ve 52.000$ seviyelerinin kırılması gerekir. Halen daha aşağı dönüş formasyonları olan OBO ve Death Cross eşliğinde 44.000 seviyesine direniyor. Cardano ağında yeni merkeziyetsiz borsanın devreye gireceği ve ADA için ölçeklendirme çalışmalarının yapılacağı beklentisi ile hızlı bir yükseliş yaşanıyor.Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page