top of page
  • Haber Merkezi

Fed’in Kararı Kripto Paralar için Yeşil Işık Olabilir

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü kripto varlık yatırımlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede şu sözlere yer verdi:


Merakla beklenen FOMC toplantısı dün gece sona erdi. Projeksiyona göre önümüzdeki iki yıl 6 faiz artışına işaret eden Fed, PCE (kişisel tüketim harcamaları) enflasyonunu da bu önümüzdeki yıl %2,2’den %2,6’ya revize etti. Söz konusu karar ve Powell’ın basın toplantısındaki açıklamalarının ardından endeksler ve kripto paralar yükseldi. Faiz artırım kararının kripto paralar üzerinde keskin bir etkisi beklenmez fakat diğer tarafta halka açık şirketlerin ucuz kaynak erişiminin zorlaşması şirketlere yönelik gelir ve temettü ödeme beklentilerinde aşağı yönlü revizyonlara neden olursa, daha fazla gelir arayan yatırımcı kripto paraları tercih edebilir.


Dün Powell’a kripto paralar hakkında soru gelmesinin ardından kripto paraların finansal istikrara zarar verdiğini düşünmediğini belirtti. Bitcoin bu gelişmelere birlikte 50.000$ seviyesine atak yapsa da opsiyon piyasasından gördüğümüz üzere 50.000$ kırılmadan bir çok satış opsiyonu aktif olacak. Bu nedenle 50.000$ seviyesi Bitcoin için belirleyici olacak.


Henüz korku endeksi ve Bitcoin/Stablecoin rezerv rasyosu yukarı yönlü dönüşüme işaret etmeseler de düşüşün durulduğunu gösteriyor. 45.000$ ara destek ve 42.000$ ana destek olmak koşuluyla Bitcoin için 50.000$ seviyelerinin üstünü test etmesi beklenebilir.Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page