top of page
  • Haber Merkezi

Fed Belirsizliği, Kriptolar Dahil, Riskli Varlıklara Satış Getirdi

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü yaptığı değerlendirmede


Enerji fiyatları ve tedarik sorunları nedeniyle baskılayan enflasyon karşısında bocalayan merkez bankalarının yarattığı belirsizlik ortamı riskli varlıkların fiyatlamalarını aşağı yönde etkiliyor. Fed’in 14 Şubat TSİ 19:30’a koyduğu olağanüstü toplantıdan faizlere ilişkin belirsizlik devam ederken, son gelen 45 yılın en yüksek enflasyonu ve Fed’in Şubat ayında toplantısının olmaması olağanüstü toplantı icra etmeye zorladı.


Tüm bunların yanı sıra Mart ayında 25-50bp faiz artışı bekleyenlerin oranı, 50-75bp faiz artışı bekleyenlerin oranının gerisinde kaldı. Bu belirsizlikle birlikte Bitcoin de 45.000$ seviyesini kıramayarak 42.000$ seviyelerine kadar gevşedi. Açıkçası Fed dahi şu noktada kararsız kalmışken Bitcoin’den yön beklemek çok erkenci davranmak anlamına geliyor. Piyasa 42.000 seviyesine gerileyen Bitcoin karşısında ufak alımlar yapsa da henüz yüklü alım hareketleri dışında borsalardan çekilen Bitcoin miktarı ve sürekli fonlama oranlarındaki iyimser pozitif taraf 40.000$ üzerine kalmamıza yardımcı oluyor.


Şimdilik net bir şekilde yönsüzlüğü uygulayan Bitcoin için 40.600$ seviyesi Fibo’61,8 dilimine denk gelen çok önemli bir destek noktası. Aynı zamanda Cuma günü de belirttiğimiz üzere oluşan çift tepe formasyonu da fiyatı bu yöne baskılanmasına neden oluyor." sözlerine yer verdi.Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page