top of page
  • Haber Merkezi

Experian Türkiye ve Orta Doğu Analitik Direktörü Emre Meterelliyoz Oldu

Experian Türkiye ve Orta Doğu’dan Sorumlu Analitik Direktör olarak atanan Emre Meterelliyoz, sektördeki tecrübesi ve deneyimiyle Experian’ın Türkiye ve Orta Doğu’daki analitik danışmanlık hizmetlerinden sorumlu olacak.

Kariyerine girişimcilik ekosisteminde startup kurarak başlayan Emre Meterelliyoz, sonrasında SAS'ın danışmanlık ve profesyonel hizmetler ekiplerinde uzun yıllar çalıştı. Türkiye & Orta Asya ve Ukrayna pazarlarında danışmanlık, danışmanlık yöneticiliği ve Yapay Zeka & Analitik liderliği gibi çeşitli görevlerde yer aldıktan sonra Experian ekibine Analitik Direktör olarak katılan Emre Meterelliyoz, lisans ve yüksek lisans eğitimini Endüstri Mühendisliği alanında tamamladı, halen aynı alanda doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Experian Türkiye Genel Müdürü Samile Mümin, şirketin son dönemde farklı birimlerde gerçekleştirdiği yeni atamalarla büyümeye devam ettiğini belirterek şöyle dedi: “Türkiye’de son 10 yıldır istikrarlı bir şekilde büyümemizi sağlayan güçlü yerel kadromuzu genişletmeye devam ediyoruz. Experian’ın en kritik gelir kaynaklarından olan Analitik Danışmanlık iş biriminin liderliğini Emre’ye teslim ettiğimiz için son derece mutluyum.”


Experian Hakkında

Experian, Londra Menkul Kıymetler Borsası’na (EXPN) kote ve FTSE 100 Endeksi’nde yer alan, dünyanın önde gelen küresel bilgi hizmetleri şirketidir. Bireylerin finansal kontrollerini ellerine almasına ve finansal hizmetlere erişmesine, kurumların akıllı kredi kararları vermesine, kreditörlerin sorumlu bir şekilde borçlanmasına ve finansal kurulumların sahtekarlığı önlemesine yardımcı olmaktadır.


43 ülkede, 20.600 çalışan ile faaliyetlerine devam eden Experian, her gün yeni teknolojilere, yetenekli insanlara yatırım yapmaktadır. Türkiye’de 25 yıla yakın süredir faaliyet gösteren şirket; yazılım, analitik ve danışmanlık çözümleri ile hemen hemen tüm finansal hizmetler ve telekomünikasyon şirketleri ile çalışmaktadır.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page