top of page
  • Haber Merkezi

ExodusClouds, Yarının Bulut Dünyasına Uyum Sağlamak İçin DE-CIX Directcloud Partneri Oldu

Dünyanın lider internet değişim operatörü DE-CIX, bulut ara bağlantı hizmeti sağlayıcısı ExodusClouds’un yetkili DirectCLOUD iş ortağı olduğunu duyurdu. Müşterilerine buluta çok hızlı ve güvenilir bir şekilde erişim imkanı sağlayan ExodusClouds ve DE-CIX, iş ortaklıkları sayesinde kullanıcılara optimum performans, maksimum kullanılabilirlik ve tüm bunların ötesinde güvenlik sağlıyor.

Sertifikalı DE-CIX DirectCLOUD partneri olan ExodusClouds, sadece uluslararası oyunculara değil aynı zamanda altyapı gibi dışarıdan alınan hizmetler için de birçok bölgesel buluta ulaşım sağlıyor. SD-WAN teknolojisi ile sunduğu çözümleri kullanıcılarla buluşturan ExodusClouds, hizmet verdiği işletmelerin tek iletişim noktası olarak geniş bir bulut, hizmet ve sorunsuz bağlantı portföyü sunuyor. Sadece tek bir hareketle tüm önemli bulut sağlayıcılarına bağlantıyı mümkün kılan DE-CIX ile iş ortaklığı sayesinde ExodusClouds, kurumlara maliyet avantajı sağlamanın yanı sıra ihtiyaç duydukları kadar büyümenin de yolunu açıyor.


Hem büyük uluslararası bulut sağlayıcılara hem de birçok bölgesel sağlayıcıya erişim

DE-CIX’in DirectCLOUD hizmeti, işletmelerin altyapıları ile seçili Bulut Hizmeti Sağlayıcısı arasında genel internet bağlantısını atlayarak kurulan özel bir bağlantı şekli. İşletmenin altyapısının şirket içinde veya bir veri merkezinde olup olmadığına bakılmaksızın kurulan bu bağlantı hizmeti sayesinde ExodusClouds, hizmet verdiği işletmelere düşük gecikme süreleri, yüksek performans ve artırılmış güvenlik sağlıyor.


ExodusClouds Satış Direktörü Atilla Akalın, şirketin DE-CIX DirectCLOUD partneri olmasıyla ilgili şunları ifade etti: “ExodusClouds ile bulut teknolojilerinde, özellikle Hyperscalers olarak tanımladığımız, Microsoft, AWS, Google, SAP, Oracle Cloud, IBM Cloud, Alibaba Cloud’a ulaşım ve kullanım zorluklarını adresleyen bir atılım yapmak istedik. Bu kapsamda uzun yıllardır elde ettiğimiz bulut servisleri ve akıllı erişim sistemleri üzerindeki tecrübelerimizi DE-CIX iş ortaklığıyla zenginleştirdik. Türkiye’de tek, dünyada ise 3’üncü olan özel Peering servislerimiz ile yeni nesil akıllı, yazılım tabanlı esnek ağları kullanarak yüksek hızlı, daha güvenli, düşük gecikmeli ve SLA garantili bulut sağlayıcılarına Premium erişim hizmetleri vermeyi hedefliyoruz. ExodusClouds platformu DE-CIX sayesinde bütün bulut sağlayıcılarına kapalı devre bağlantı sunması dolayısıyla, DDOS ataklarından etkilenmeyecek şekilde tasarlandı. Öte yandan müşteri maliyet avantajı için internet üzerinden POP noktalarımıza yazılım tabanlı ağlarımız kullanılarak erişilmek istendiğinde, ek güvenlik olarak “DDOS Mitigation” servisleri ile de destekliyoruz. Bu yeni nesil hayatınızı kolaylaştıracak teknolojileri, deneyimli personelimizle, değerli iş ortaklarımıza ve müşterilerimize ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”


DE-CIX Türkiye Bölge Direktörü Bülent Şen ise konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “DE-CIX olarak çeşitli kullanım senaryoları için hem global hem de bölgesel olarak bulut hizmeti sağlayıcıları ile DirectCLOUD iş ortağı ekosistemini genişletmek için çalışmalarımızı var gücümüzle sürdürürken bu ekosisteme ExodusClouds’u dahil etmiş olmaktan dolayı da son derece mutluyuz. ExodusClouds ile gerçekleştirdiğimiz iş ortaklığı da Türkiye’deki iş dünyası için hızlı, kolay ve en uygun maliyetle ulaşılabilen bulut hizmetler demek.”Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Comentarios


bottom of page