top of page
  • Haber Merkezi

Evergrande Bir Kez Daha Finansal Piyasaları Sarssa da Polkadot ve Bitcoin İçin Olumlu Gelişmeler Var

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü yaptığı değerlendirmelerde şu sözlere yer verdi


"Çin’in dev emlak şirketi Evergrande’nin özel tahvil ödemelerine ilişkin dün ödendiği iddiaları piyasanın güvenmemesi ve iflasın kaçınılmaz olduğunu fiyatlaması sonucu ABD ana endeksler, kripto paralar bir miktar düşüş yaşadı. Bitcoin 67.000$ seviyelerinden 62.000$ seviyelerine kadar gevşedi. Bitcoin’de Taproot güncellemesi 3 gün sonra çalışır duruma geliyor. Böylelikle akıllı sözleşmeler de Bitcoin ağına dahil olması beklenirken, son dönemde hızlı yükselen coinlere baktığımızda; DeFi ve akıllı sözleşme özelliğinde olan coinlerin ön plana çıktığını görüyoruz. Dolayısıyla Bitcoin’in Taproot güncellemesi sonucu ağın yükseltilmesiyle katılan özellikle fiyata da uzun solukta olumlu yansıyabilir.


Polkadot ağını geliştirmek için sunulan projelerin oylandığı Parachain müzayedeleri ise başladı. Oylamaya katılıp, kazanan projelerin ödüllerini toplayabileceğiniz oylamaya Huobi’nin anasayfasından ulaşabilirsiniz.


Dünkü düzeltmenin kaynaklandığı Evergrande haberi ve kaldıraçlı işlemlerin kapanması ile birlikte anlık hızlı düşüş yerini toparlanmaya bıraktı. Bitcoin teknik olarak yükseliş kanalının orta noktası olan 64.000$ seviyesinden destek alıyor. 62.000$ seviyesi aşağı kırılmadığı sürece Bitcoin’de işlemler yükseliş kanalında kalmayı sürdürecektir."Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page