top of page
  • Haber Merkezi

Elektronik Müzik Dünyasında Gözler Widerberg’ün Yeni Teklisine Çevrildi

Elektronik müziğin Türkiye’de öne çıkan isimlerinden widerberg (Cemre Korkmaz), "Faded Memories" isimli yeni teklisini müzikseverlerin beğenisine sundu. Solomun, Anjunadeep, Matan Caspi ve Jaques Le Noir gibi dünyaca ünlü DJ ve plak şirketlerinden destek alan işleriyle son dönemde adından sıkça söz ettiren sanatçı, bu kez de sektörün önde gelen organizasyon ve kayıt şirketi Cercle’ın desteğini alarak gözleri üzerine çevirdi. Dinleyiciden de tam not alan tekli, kısa sürede 100 bin dinlenme eşiğini geçti.Birbirinden farklı iki evreni harmanlamak heyecan verici”

Faded Memories, Kalben ve Teoman gibi önemli isimlerle çalışan prodüktör Karakter’in remixine de ev sahipliği yapıyor. widerberg ise teklisini şöyle tanımlıyor: “Faded Memories, elektronik müziğin güçlü yanını ve sinematik müziğin hikaye anlatışını dinleyiciye bir arada sunan bir şarkı. Birbirinden farklı iki evreni harmanlamak heyecan verici. Karakter imzalı remix ise hikayeyi daha sakin bir biçimde deneyimlemek isteyenler için harika bir alternatif.”


Yurt dışında Türkiye’yi temsil ediyor

Sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da çeşitli projelere imza atan widerberg, Pulitzer Ödüllü The New York Times muhabiri Ian Urbina ile birlikte yürüttüğü “The Outlaw Ocean Music Project (Kanunsuz Okyanus)” isimli projesiyle de dikkat çekiyor. Sanatçı, adını Urbina’nın uluslararası sularda suç ve yasa dışı faaliyetler hakkındaki kitabından alan ve halihazırda devam eden projede, kitabın bölümleriyle aynı isimleri taşıyan şarkılar yaparak bir soundtrack oluşturuyor. Şimdiye kadar “The Middlemen” adlı bölüm için kısaçalara imza atan widerberg (Cemre Korkmaz), "The Lone Patrol" ve "Hidden Costs at Sea" isimli iki parçasını kısa zaman önce dinleyici ve okuyucuların beğenisine sundu.


Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page