top of page
  • Haber Merkezi

Eğitimin En Prestijli Ödülüne Türkiye’den Bir Eğitimci Layık Görüldü

İstanbul’daki TED Atakent Koleji'nde fizik öğretmeni olarak çalışan Eren Büktel, üstün başarıları nedeniyle, BTEC Awards kapsamında “Yılın Öğretmeni” ödülüne layık görüldü. Eğitimin en prestijli ödül olarak kabul edilen BTEC, Türkiye’den bir öğretmene ilk kez verildi.Dünyanın önde gelen eğitim kuruluşlarından Pearson, İstanbul’daki TED Atakent Koleji’nin öğretmenlerinden Eren Büktel’i BTEC (Business and Technology Education Council) 2021 Yılın Öğretmeni Ödülü’ne layık gördü. 200’e yakın ülkede 20 binden fazla çalışanı bulunan İngiltere merkezli Pearson’ın BTEC Ödülü, ilk kez Türkiye’den bir öğretmene verildi.


İki öğrenciye de bronz ödül

COVID-19 nedeniyle 2. kez online olarak düzenlenen BTEC Ödülleri kapsamında, sağlık ve sosyal bakım, sahne sanatları, mühendislik, bilişim, iş ve spor gibi birçok alanda toplam 19 ödül verildi. Bu yıl 11.’si dağıtılan ödüllerde, TED Ankara Koleji öğrencilerinden Deniz Lapsekili Yılın Mühendislik Öğrencisi, Damla Janset Kadim ise Yılın Sanat ve Tasarım Öğrencisi kategorisinde bronz ödülün sahibi oldu.


Öğrencilerine bağlılığı ödül getirdi

Derslerine olağanüstü yaratıcılık katan, girişimci bir profesyonel olarak kendini gösteren Eren Büktel, yenilikçi yaklaşımı, kararlı, yaratıcı, enerjik yapısı, teknoloji ve bilim yazarlığı gibi özellikleriyle öne çıktı. Diğer öğretmenler için de bir rol model olarak gösterilen Büktel, öğrencilerine bağlılığı sayesinde ödüle hak kazandı. Konuyla ilgili açıklama yapan fizik öğretmeni Büktel, “Bu ödülü kazanmış olmak, meslektaşlarımı ve öğrencilerimi BTEC derslerine motive edecek, ilham verecek ve daha iyi sonuçlar almalarına yardımcı olacak” dedi.


“2021 BTEC ekosistemi için olağanüstü bir yıl oldu”

Ödül töreninde konuşan Pearson Kıdemli Başkan Yardımcısı Cindy Rampersaud ise şunları söyledi: “Bugün çevrimiçi de olsa bir araya gelip bu yılın kazananlarını kutlayabildiğimiz için çok mutluyum. 2021, BTEC ekosistemindeki öğrenci, öğretmen, kolej ve okullarımız için olağanüstü bir yıl oldu. BTEC programlarını tamamlayarak yeterlilik alan tüm dünyadan yaklaşık bir milyon kişiyi, eşi görülmemiş bir dönemde gösterdikleri sıkı çalışma performansı ve olağanüstü bağlılıktan dolayı kutluyorum.”


Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

コメント


bottom of page