top of page
  • Haber Merkezi

Docplanner, Alman Pazarı Lideri Jameda’yı Satın Aldı

Dünyanın en büyük on-line sağlık platformu Docplanner, Almanya’nın en büyük on-line sağlık platformu Jameda’yı satın alarak bünyesine kattı.


Dünya çapında 30 farklı ülkede sağlık sektöründe doktor ve hastalara hizmet veren online sağlık platformu Docplanner, bugün Almanya'nın en büyük ve köklü online sağlık platformu olan Münih merkezli Jameda'yı, HubertBurda Media’dan satın aldığını duyurdu. 20 binden fazla doktorla işbirliği yapan ve ayda 8 milyon ziyaretçisi bulunan Jameda, Docplanner ve Türkiye iştiraki DoktorTakvimi’nin mevcut 110 bin doktor ve aylık yaklaşık 70 milyon hastadan oluşan küresel müşteri tabanına önemli bir katkı sağlayacak.

Docplanner ve şirketin Türkiye iştiraki DoktorTakvimi, Jameda'yasermaye ve küresel uzmanlık yatırımı sağlamanın yanı sıra şirketin satış, müşterihizmetleri ve pazarlama ekiplerini hızla büyütmeye de odaklanacak. Docplanner, Jameda'ya 200'den fazla yeni ekip üyesi eklemeyi ve önümüzdeki 2-3 yıl içinde Alman pazarına çeyrek milyar Euro’dan fazla yatırım yapmayı hedefliyor.


Docplanner iki şirketin de en iyi özelliklerini bir araya getirerek mevcuttakinden bile daha etkili çözümler sunmayı hedefliyor.


Bu satın alma ile Docplanner, Meksika ve Brezilya'da yerel operasyonlara açıldığı 2017'den bu yana ilk kez yeni bir coğrafyaya giriş yaptı. Şirketin ayrıca Türkiye, İtalya, İspanya ve kendi iç pazarı Polonya'da lider pazar konumlarına sahip olması, ona küresel olarak dijital sağlık alanında en geniş coğrafi erişimi sağlıyor. Satın alma sonrasında Docplanner, Avrupa’da yapılan tüm sağlık harcamalarının %50’sinden fazlasının ve Latin Amerika’da yapılan sağlık harcamalarının %84’ünün gerçekleştiği pazarlarda aktif olacak.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan DocPlanner Türkiye iştiraki olan DoktorTakvimi Ülke Müdürü Hakan Türkoğlu, şunları söyledi: “Docplanner, sağlık hizmeti deneyimini daha insan odaklı hale getirme misyonu üzerine kuruldu. Bu satın almayı, çok önemli olan Almanya pazarına girmek ve sağlık ekosisteminde olumlu bir etki yaratmak adına mükemmel bir fırsat olarak görüyoruz. Jameda ekibinin hem benzersiz deneyimi hem de pazarı kazanma tutkusu konusunda içimiz rahat. Önümüzdeki yıllarda Jameda ekibiyle çalışacak, Almanya'daki hastalar ve doktorlar için daha da mükemmel ürünler üretecek olmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

Jameda’nın CEO’su olan Dr. Florian Weiss ise görüşlerini şöyle aktardı: “Aynı miras ve tarihi büyük oranda paylaşmamız sonucunda Docplanner, Jameda ile mükemmel şekilde uyumludur. Jameda, doktorlar ve hastalar arasındaki güvenilir ilişkilerin önemine inanıyor ve biz de bu ilişkileri geliştirmek için yenilikçi dijital çözümlerden yararlanmaya kararlıyız. Sağlık hizmetlerini daha insancıl hale getirmek her zaman yaptığımız işin merkezinde oldu. Docplanner ile olan ortaklık bu vizyonu daha hızlı ve daha güçlü bir şekilde gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olacak.”

Jameda, 1 Ocak 2022'den itibaren Docplanner bünyesine katılacak. Docplanner, küresel büyüme stratejisinin bir parçası olan başarılı satın alma geçmişiyle güçlü bir organik performans sergiledi. Bugüne kadar İtalya'da TuoTempo (2019), İspanya'da Doctoralia (2016) ve Türkiye'de En iyi hekim (şimdi Doktortakvimi) (2014) dahil olmak üzere altı şirketi bünyesine kattı.

Docplanner hakkında

“Sağlık deneyimini daha insan odaklı hale getirme” küresel misyonuyla Docplanner, doktorlar, klinikler, hastaneler ve hastalar için sağlık ekosisteminin hasta yolculuğu ile beraber daha sorunsuz çalışmasını sağlamak için dijital uygulamalar ve yazılım çözümleri oluşturuyor. Docplanner, online pazar yerleri aracılığıyla hastalar için ücretsiz doktor incelemeleri ve anında online randevu rezervasyonu ile yaklaşık 2 milyon sağlık uzmanından oluşan bir ağa sahip olmakla beraber, dünya çapında 100.000'den fazla danışana hizmet veriyor ve 12'den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Doktorlar ve klinikler, ayda milyonlarca hasta için planlama, rezervasyon, iletişim ve ödemeleri kolaylaştırmak için Docplanner'a güveniyor. Docplanner’ın yenilikçi ve kullanıcı dostu yazılımı sayesinde, doktorlar ve klinikler hasta akışını optimize edebiliyor, maliyetli randevuları azaltabiliyor ve uygulamalarını tamamen dijitalleştirebiliyor, böylece tasarruf ettikleri zamanı hasta faaliyetleri ve deneyimlerini iyileştirmek için kullanabiliyorlar. TuoTempo markası aracılığıyla şirket, büyük sağlık kurumları için daha gelişmiş optimizasyon ürünleri paketi sunuyor. Docplanner, 2012 yılında Polonya'da kuruldu ve şu anda İstanbul, Varşova, Barselona, Roma, Meksiko, Curitiba ve Bologna'daki ofisleri genelinde 1.800'den fazla kişiden oluşan bir ekibe sahip. Point Nine Capital, Goldman Sachs Asset Managementve One Peak Partners dahil olmak üzere önde gelen girişim sermayesi fonları tarafından desteklenmektedir ve bugüne kadar toplamda yaklaşık 300 milyon Euro yatırım almıştır. Daha fazla bilgi için https://www.docplanner.com/about-us adresini ziyaret edebilirsiniz.

Jameda hakkında

Jameda, hastalar ve hekimleri dijital olarak kolay, hızlı ve hassas bir şekilde buluşturmak amacıyla kuruldu. Bu amaçla, Jameda'nın çözüm paketi, hastaların en iyi doktorları bulmalarını, kolayca randevu almalarını ve sağlık uzmanlarıyla yüz yüze veya görüntülü danışmanlık yoluyla iletişime geçmelerini sağlayacak araçlar içeriyor. Jameda, her ay bu hizmetlere güvenen ve kullanan 8 milyondan fazla hastasıyla Almanya'nın en geniş ve en büyük doktor-hasta platformu olarak tanınıyor. 275.000'den fazla doktor ve sağlık uzmanı, tıbbi uygulamalarını Jameda'nın platformunda listeleyerek, hizmet yelpazesi hakkında kapsamlı bilgi sağlıyor ve hasta deneyimlerine ilişkin kullanıcılar tarafından verilen puanlamalar platformda yer alıyor.


Buna ek olarak, doktorlar randevu yönetimini Jameda takvimi ile optimize ederek zamandan ve paradan tasarruf edebiliyor, bu zamanı da evrak işleriyle uğraşmak yerine hastalara ayırabiliyorlar. Jameda, kliniklere, sağlık sigortası şirketlerine ve tıbbi bakım merkezlerine güvenilir beyaz etiket çözümü sağlayan Patientus ürünü aracılığıyla teletıp çözümlerinde de lider olarak konumlandırılıyor.Kaynak:

1. Basın Bülteni
Comments


bottom of page