top of page
  • Haber Merkezi

Depremden Etkilenen Öğrencilere Yönelik Akfen-TİKAV Burs Programı

Akfen Holding’in kurucusu olduğu Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinasyonunda deprem afetinden etkilenen ve eğitime kesintisiz devam ihtiyacı olan 1000 üniversite öğrencisine mezun olana kadar sağlanacak burs programına 108 bin 127 başvuru geldi.

Gelen yoğun başvuru üzerine 1000 öğrencilik Akfen-TİKAV Burs Programına ek olarak Akfen Yenilenebilir Enerji 1000, Acacia Maden İşletmeleri şirketi de 1000 öğrenci bursu üstlendi. Böylelikle 108 bin 127 başvuru içerisinde toplam verilecek burs sayısı 3 bin öğrenciye çıkartıldı.

Kahramanmaraş depremlerinin ardından “El Ele Birlikteyiz” adı altında bölgeye yönelik farklı alanlarda yardımlarını sürdüren Akfen Holding, kurucusu olduğu Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinasyonunda başlattığı Akfen-TİKAV Burs Programı’na 108 bin 127 başvuru yapıldı.


Gelen yoğun talep üzerine aileleri deprem bölgesinde oturan ve depremden etkilenen 1000 üniversite öğrencisine “Akfen – TİKAV Burs Programı” adı altında üniversite eğitimleri boyunca ve her yıl akademik takvim süresince aylık olarak burs ödemeleri gerçekleştirecek programın kapsamı genişletildi.


108 bin 127 başvuru içerisinde 1000 öğrencinin bursu Akfen Holding tarafından karşılanırken, 1000’er öğrenciye de Akfen Yenilenebilir Enerji ve Acacia Maden İşletmeleri üniversite eğitimleri boyunca burs verecek. Böylelikle burs verilecek öğrenci sayısı 3 bin olacak.Kaynaklar:

  1. Basın Bülteni

0 yorum

Комментарии


bottom of page