top of page
  • Haber Merkezi

Deprem Bölgesindeki Şirketlere Pozitif Ayrımcılık Yapılmalı

6 Şubat itibarıyla meydana gelen depremlerin hasar bıraktığı 11 ildeki yardım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak ST Endüstri Medya Grup, deprem bölgesindeki işlerin tekrar başlaması ve işsiz kalan çalışanlara istihdam oluşturulması için kendi bünyesinde faaliyet gösteren Endüstri Radyo ve Endüstri Forum ile ücretsiz pazarlama desteği verecekleri 'Depremzede İşsiz Kalmasın' projesini hayata geçirdi. Bu kapsamda 44 sektörden 140 bini aşkın şirketle görüşmelere başlandı.

Dünya Sağlık Örgütü'nün Avrupa için son 100 yılda gerçekleşen en kötü felaket olarak nitelendirdiği Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin hasar bıraktığı 11 ildeki yardım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak ST Endüstri Medya Grup, deprem bölgesindeki işlerin tekrar başlaması ve işsiz kalan çalışanlara istihdam oluşturulması için kendi bünyesinde faaliyet gösteren Endüstri Radyo ve Endüstri Forum işbirliğiyle ücretsiz pazarlama desteği verecekleri 'Depremzede İşsiz Kalmasın' projesini hayata geçirdi.


“Deprem bölgeleri için pozitif ayrımcılık yapılmalı”

ST Endüstri Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Recep Akbayrak, projelerine dair düşüncelerini şu sözlerle aktardı: “Ülkemizde art arda yaşanan depremlerden dolayı derin bir üzüntü yaşıyoruz.


Depremden etkilenen vatandaşlarımızın en hızlı şekilde eski hayatlarına dönmeleri için bölgedeki şirketlerimize pozitif ayrımcılık yapmak gerektiğini düşünüyoruz. Bu yüzden 'Depremzede İşsiz Kalmasın' projesini başlattık. Proje kapsamında deprem bölgesindeki şirketlerin marka iletişimine ücretsiz destek olarak yeni müşteriler bulabilmelerine ve böylece bölgede işsiz olan kişilere de iş imkanı oluşturulmasına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.”


44 sektörden 140 bini aşkın şirketle görüşüyorlar

Yardım projesi için Endüstri Forum’u havuz olarak değerlendireceklerini, bunun yanı sıra Endüstri Radyo da dahil olmak üzere şirketlerinin tüm iletişim kanallarını da aynı anda kullanarak duyurular yaptıklarını belirten Recep Akbayrak, “44 sektördeki 140 binden fazla şirketle sürekli temas halindeyiz. Bu işletmelerden, satın alma süreçlerinde belli bir süre depremden etkilenen illerimizi tercih etmelerini rica ediyoruz. Bu sayede bölgedeki şirketlerin hızla toparlanmasına katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.


“Bu süreç depremden etkilenmeyen 70 ilin ortak meselesi olmalı”

Projede deprem bölgesinde yer alan ve başka ilde şubesi olmayan şirketlerin faaliyet konularını kısaca özetleyen bilgileri forum sitelerinde yer alan 'Ticaret Yapıyorum Depremzedeyim' sayfasına eklemelerinin yeterli olduğunu söyleyen ST Endüstri Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Recep Akbayrak, “Depremzedelerimize yardım etmenin bir sosyal sorumluluk olduğunu düşünüyoruz. Zaten imkanı olan herkesin elinden geleni yaptığını da görüyoruz. 11 ilimizdeki şirketlerin bir an önce toparlanması ve insanların yeniden çalışabilmeleri için bu sürecin diğer 70 ilimizdeki tüm şirketlerin de ortak meselesi olması gerektiği kanısındayız” dedi.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Comments


bottom of page