top of page
  • Haber Merkezi

Defacto Müşterileri Lidio Sayesinde Modaya Kesintisiz Ulaşıyor

Türkiye'nin En Büyük ve En Kapsayıcı Ödeme Platformu Lidio ile hazır giyim ve moda sektörünün lider markalarından DeFacto, yeni iş ortaklıklarını duyurdu. Lidio’nun LidioPass, Fraud ve Payment Gateway ürünlerini kullanmaya başlayan DeFacto, bu ortaklıkla müşterilerine pürüzsüz bir ödeme deneyimi sunuyor.

2003 yılından bu yana Türkiye’de perakende sektörünün öncü markalarından biri olarak faaliyetlerine devam eden DeFacto, işletmelerin yerel ve küresel ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerin yanı sıra temas edilen milyonlarca tüketiciye de çok kanallı ve özgür ödeme deneyimi sunan Lidio’nun LidioPass, Fraud ve Payment Gateway ürünlerini kullanmaya başladı. Sürecin başında kart saklama, fraud kontrolü ve ödeme geçidi hizmetlerini tek bir çatı altında toplayarak maliyetleri optimize etmeyi hedefleyen DeFacto, artık müşterilerine hızlı ve kolay bir ödeme altyapısı üzerinden hizmet veriyor.


2 milyon kullanıcı ile Türkiye’nin en büyük kayıtlı kart havuzu Lidio Pass, DeFacto müşterilerine tek tıkla ödeme imkanı sunuyor

PCI DSS Level 1 Sertifikası’na sahip güvenli altyapısı, 54 milyondan fazla kayıtlı kart, 2 milyon kayıtlı kart havuzu ve aylık 16 milyondan fazla işlem adedi ile Türkiye’nin en büyük dijital ödeme platformu olan Mobilexpress’in 2020 yılı itibariyle güncellenen ve yeni ürünler ile entegre çalışabilen kart saklama ürünü, çok daha katmadeğerli bir ürün haline gelerek Lidio Pass adını aldı. Bundan böyle DeFacto müşterileri de Lidio Pass çatısı altında yer alan 2 milyon bireysel kullanıcı gibi pürüzsüz Lidio süreçlerini deneyimleyecek. DeFacto bu sayede sepette terk oranlarını minimize edip dönüşüm oranlarını arttırırken, hem data sahipliğine ulaşıyor hem de müşterilerine kart bilgilerini tekrar tekrar girmek zorunda bırakmayacak bir alışveriş deneyimi sunabiliyor.


Lidio Sahtecilik Önleme Çözümleri, sahtecilik faaliyetlerini %95 oranında azaltıyor

Lidio, ödemeler dünyasının en önemli unsurlarından biri olan güvenlik konusunu yüksek teknolojiye dayalı sahtecilik önleme çözümleriyle güçlendiriyor. Deneyimli Lidio ekibi tüm sahtecilik ve ters ibraz (chargeback) işlemlerini yapay zekâ destekli araçlar ile 7 gün 24 saat izliyor ve işletmeleri koruyor. Yıllık 160 milyondan fazla işlem geçmişinin birikimine dayanan liste sayesinde sahtecilik faaliyetleri en az indiriliyor ve işletme kayıpları yüzde 95’in üzerinde bir oranda önleniyor. Dünya standartlarında API ve raporlama araçları ile işletmeler, işlemleri için gerçek zamanlı sorgulama gerçekleştirebiliyor. Lidio ve DeFacto iş ortaklığının bir diğer ayağı olan Sahtecilik (Fraud) Önleme Çözümleri, DeFacto’nun maliyetlerini düşürerek daha fazla satış yapmasına imkan veriyor.


Lidio Payment Gateway ile DeFacto’nun tahsilatları sorunsuz gerçekleşiyor

Lidio tarafından sağlanan ve yüksek güvenlikli bağlantılar sunan Payment Gateway (ödeme geçidi) sistemi, kişisel verilerin paylaşılmasına engel olarak kart bilgileri ve kart şifresi gibi bilgilerin çalınmasına karşı etkili güvenlik önlemleri kullanıyor. DeFacto gibi Lidio Payment Gateway ürününden yararlanan ve Lidio’yu tercih eden tüm işletmeler, bu sayede süreçlerini kullanıcıları için daha güvenli ve kolay hale getiriyor. Tüm ödeme işlemlerini tek bir dijital kanal üzerinden yönetmek mümkün oluyor ve DeFacto müşterilerinin kart bilgilerinin korunması da kolaylaşıyor. DeFacto, Lidio’nun yüzde 100’e yakın kesintisiz hizmet süreleri sayesinde müşterilerine artık pürüzsüz bir alışveriş deneyimi yaşatıyor.


Lidio’nun Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ece Berkol, konuyla ilgili açıklamasında şunları söylüyor: “Türkiye’de tekstil sektöründe, en büyük oyunculardan biri ile çalışmak bizim için ayrıcalık ve gurur kaynağı. DeFacto’ya sağladığımız her fayda, şirket olarak bizim en büyük başarılarımız arasında bulunuyor. Defacto ile iş ortaklığımızın hem ödemeler dünyasına hem de Türkiye’deki online perakende sektörüne örnek teşkil edeceğini söyleyebiliriz. DeFacto’yu bir müşterimiz olarak değil iş ortağımız olarak konumluyoruz. Defacto’nun bütün ihtiyaçlarına cevap verebilmek bizim de kendimizi geliştirebilmemiz adına büyük fırsatlar sunuyor.”


DeFacto Online Genel Müdürü Önder Şenol, Lidio iş ortaklığıyla ilgili görüşlerini şöyle anlatıyor:

“Sürekli değişen ve giderek artan tüketici beklentileri, yoğunlaşan rekabet ve yıkıcı teknolojilerin gelişimi e-ticaret sektörünü her açıdan değiştiriyor. Müşterilerimizin alışveriş yolculuğunu daha kolay ve güvenli hale getirmek için biz de teknoloji yatırımlarımıza devam ediyoruz. E-ticaret web ve mobil uygulama platformlarıyla toplamda 93 ülkede faaliyet gösteren bir marka olarak güvenli bir ödeme altyapısı bizim için çok önemli ve bu kapsamda Lidio ile başarılı bir iş birliğine imza attık. Projenin platformlarımıza hızlı entegrasyonu sayesine kısa sürede önemli kazanımlar elde ettik. Raporlama konusunda Lidio’nun sunduğu veriler ile hayal ettiğimiz monitoring (izleme) altyapısını kurarken POS başarı oranımızı da iyileştirdik. Ayrıca güçlü fraud altyapısı sayesinde de platformlarımızın güvenliğine önemli katkı sağlarken Akıllı İşlem Yönlendirme altyapısı sağladığı kolaylıklarla müşterilerimizin ödeme deneyimini iyileştirdi. Lidio ekibiyle yakaladığımız sinerji sayesinde uygulamayı e-ticaret altyapımıza hızlıca entegre ederken müşterilerimize daha iyi hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page