top of page
  • Haber Merkezi

Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE FORUM 2022'de Virtual Twin (Sanal İkiz) Deneyimlerini Sergiledi

Dassault Systèmes, geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük ve kapsamlı dijital dönüşüm ve yetenek geliştirme merkezi olan MESS Teknoloji Merkezi'nde (MEXT) 3DEXPERIENCE FORUM 2022 etkinliğini gerçekleştirdi. Şirketlerin “Deneyim Ekonomisi”nin ve sürdürülebilir inovasyonun çifte dönüşümünü hızlandırmak için işlerini nasıl yönettiğine odaklanan etkinliğin teması ise “Esneklik ve Sürdürülebilirlik için Sanal İkiz Deneyimleri” oldu. Dassault Systèmes, etkinlikte çeşitli sektörlerden düşünce liderlerini, müşterilerini ve üst düzey yöneticileri bir araya getirdi.

Dassault Systèmes Türkiye Ülke Müdürü Elif Gürdal forumda yaptığı açılış konuşmasında, şirketin Türkiye’deki güçlü varlığının altını çizerek, Türkiye’nin son 20 yıldan bu yana bir inovasyon merkezi haline geldiğini kaydetti. Gürdal’ın açılış konuşmasının ardından Dassault Systèmes Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Rusya'dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Olivier Ribet “Dayanıklılık ve Sürdürülebilirlik için Sanal İkiz Deneyimleri” başlıklı bir oturum gerçekleştirdi. Olivier Ribet konuşmasında, şirketin Türkiye ve dünyadaki gelecek stratejilerini paylaşarak, dijital dönüşümün önemine dikkat çekti. Sabahki oturumların devamında SGN Musoshi’den AR-GE Direktörü Sezer Cindemir ve CLAAS’tan Jan Gröver de 3DEXPERIENCE platform deneyimlerini paylaştılar. Aynı zamanda kullanıcı deneyimlerinin paylaşıldığı panelde de farklı firmalardan kullanıcılar, 3DEXPERIENCE platformunun şirketlerine olan faydalarından bahsettiler.


Dassault Systèmes'in Türkiye’den ve dünyadan çeşitli müşterileri de forumda aktif şekilde yer alarak, 3DEXPERIENCE platformunu kullanma deneyimlerini ve bu sayede ulaştıkları başarı hikayelerini aktardılar. 3DEXPERIENCE platformu sayesinde sürdürülebilir inovasyonda, üretimde, tedarik zinciri operasyonlarında, modellemede, simülasyonda ve model tabanlı mühendislikte trendleri yakalayabildiklerini vurguladılar. Sabah oturumlarının ardından katılımcılar, 3DEXPERIENCE platformu üzerindeki kullanım senaryolarının hayata geçiriliş pratiklerini gözlemlemek ve daha fazla bilgi edinmek için MESS Teknoloji Merkezi'ndeki dijital fabrikayı gezdiler. Eş zamanlı olarak online katılımcılar için de yayınlanan sabah oturumlarından sonra, öğleden sonraki oturumlarda katılımcılar dijital fabrika ziyareti yaparlarken, online katılımcılar ise 12 farklı konuşmacının yer aldığı eş zamanlı teknik sunumları dijital ortamda izleme şansını buldular.


Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE platformuyla Türkiye'deki farklı sektörleri destekleyerek inovasyonun önünü açmayı hedefliyor. Günümüzde sektör öncülerinin giderek daha bağlantılı hale gelmiş sürdürülebilir bir dünyaya ayak uydurması gerekiyor. Dahası artık bir ürünün değeri, Dassault Systèmes’in “Deneyim Ekonomisi” olarak tanımladığı, kullanım deneyimiyle belirleniyor. Dassault Systèmes'in 3DEXPERIENCE platformuna dayalı sanal evrenleri, sürdürülebilir inovasyonu hızlandırıp; daha esnek üretimi, yeni iş modellerini ve büyümeyi destekliyor.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page