top of page
  • Haber Merkezi

‘Çok Yaşa Cumhuriyet’ Ödüllü Beste Yarışması Başvuruları İçin Son Hafta

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılına özel olarak düzenlenen "Çok Yaşa Cumhuriyet" beste yarışmasında son başvuru tarihi 30 Ağustos olarak açıklandı.

"Geleceğe Yolculuk, Yüzyıllık Coşku, Sonsuz Müzik" sloganıyla düzenlenen ödüllü beste yarışmasının jürisinde Prof. Mustafa Apaydın, Prof. Ülkü Özgür, Doç. Dr. Yavuz Durak, Dr. Salih Aydoğan, Can Aksel Akın, Masis Aram Gözbek ve Erdem Genç yer alıyor. Birincinin 25.000 TL ödül hak kazanacağı yarışmanın başvuruları www.cokyasacumhuriyet.com.tr web sitesi üzerinden alınıyor. Dünyanın 108 ülkesinde faaliyet gösteren Junior Chamber International organizasyonunun Bahçeşehir şubesi tarafından organize edilen yarışmanın amacı, Cumhuriyet’in 100. Yılında milli duygu ve değerleri yüceltmek, Cumhuriyet’in ülkemize sağladığı insan hak ve özgürlüklerine ve diğer kazanımlarına dikkat çekmek ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde çağdaş uygarlık yolunda kol kola yürüyen nesillerin inanç ve coşkusuna vurgu yapmak olarak açıklandı.

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Bahçeşehir şubesi başkanı Burcu Çoban, düzenledikleri beste yarışmasının, gelecek nesillere ilham verecek bir marş şarkısı yaratarak Türkiye Cumhuriyeti mirasına katkıda bulunmak isteyen yetenekli bestecilerin eserlerini duyurması ve tanınması için bir fırsat olduğunu belirtti. Yarışmanın ayrıntılarına www.cokyasacumhuriyet.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.Kaynaklar:

  1. Basın Bülteni

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page