top of page
  • Haber Merkezi

Cinayet, Her Yerde Cinayet: Kelebek Evi

Uluslararası çok satan yazar Katrine Engberg, 25 farklı dile çevrilen romanı Kiracı’dan sonra Kopenhag serisine aksiyon dolu ve nefes kesici Kelebek Evi ile devam ediyor. Arka arkaya 3 farklı çeşmede 3 ceset bulan Kopenhag polis memuru Jeppe'yi yeni ve dolambaçlı bir dava bekliyor. “Kelebek Evi” The Kitap Yayınları etiketiyle raflarda!

Kopenhag’da bir çeşmenin içinde ölü bir kadının çıplak bedeni bulunur. Fakat polis şimdiye kadar hiç görmediği bir öldürme yöntemiyle karşı karşıyadır. Çünkü kadının vücudunda simetrik kesikler vardır ve vücudundaki bütün kan tamamen boşaltılmıştır; tüm bunlar onlara bir şey mi anlatmaktadır?


Dedektif Jeppe Kørner şehri meraklandıran bu gizemli davanın soruşturmasına öncülük eder; cevapları aramak için sokak sokak dolaşırken, doğum izninde olan ortağı Anette Werner ise serbest dedektiflik yapmaya karar verir.


Soruşturma tekinsiz köşelere doğru ilerlerken Dedektif Jeppe Kørner ve Anette Werner’in keşfedecekleri şeyler kanlarını donduracaktır. Ve bu arada, bir sonraki cinayete kadar da zaman hızla akmaktadır…


“Tatmin edici. Bu kitap polisiye hayranlarını memnun edecek.”

Kirkus Reviews


“Kelebek Evi özgün ve sürükleyici bir eser. Romanları çok satanlar listesinde yer alan

Katrine Engberg, dikkat edilmesi gereken bir isim.”

Sunday Times


Yazar Hakkında

Televizyon ve tiyatro geçmişine sahip eski bir dansçı ve koreograf olan Katrine Engberg, ilk kurgu romanı ve Kopenhag Serisi'nin başlangıcı olan Kiracı’nın yayımlanmasıyla romancı olarak çığır açan bir kariyere başladı. Şu anda Danimarka’da en çok okunan ve sevilen suç romanı yazarlarından biri ve çalışmaları yirmi beşten fazla ülkede satıldı.


Kiracı; CrimeReads 2020’nin en çok beklenen cinayet romanları listesi, She Reads 2020’nin en çok beklenen ge­rilim romanları listesi ve Parade 2020 başlarının en çok beklenen kitapları listesine girdi; ayrıca The Oprah Magazine ve People der­gisinin kitap önerilerinde yer aldı ve New York Post tarafından haf­tanın en iyi kitabı seçildi. Serinin diğer kitapları da eleştirmenler ve okuyucular tarafından büyük ilgi gördü ve birçok prestijli ödüle aday gösterildi. Katrine Engberg, Østerbro'da büyüdü ve hala ai­lesiyle birlikte burada yaşayarak kariyerine devam ediyor.Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

コメント


bottom of page