top of page
  • Haber Merkezi

CBOT, 5 Yılda 5 Milyar Konuşma ve 45 Milyon Dolarlık İhracat Hedefliyor

Türkiye’nin uçtan uca müşteri hizmetleri otomasyonunda lider yapay zeka şirketi CBOT,

Türk mühendislerinin yetkinlikleriyle geliştirdiği teknoloji ve imza attığı sanal asistan projeleri odağında teknoloji ihracatını artırmak üzere çalışmalarını hızlandırıyor. Sektörüne liderlik eden CBOT, gelecek 5 yıl için 45 milyon dolarlık teknoloji ihracatı hedefini açıkladı. Yurt dışı pazarlarda daha fazla büyümeyi hedefleyen CBOT, Türkiye’deki büyük bankalar, sigorta şirketleri, e-ticaret devleri, bakanlıklar ve holdinglerin yapay zekâ temelli müşteri hizmetleri dönüşümüne destek veriyor. Şirket, halihazırda ülkemizde ve Avrupa’da sürdürdüğü projelerin yanı sıra orta doğu coğrafyasına da aktif olarak hizmet vermeyi planlıyor. CBOT CEO’su Mete Aktaş büyüme hedefleri doğrultusunda 5 yıl içerisinde, 3 kıtada toplam 10 ülkeye 45 milyon dolarlık ihracat yapmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Türkiye’nin uçtan uca müşteri hizmetleri otomasyonunda lider yapay zekâ şirketi CBOT, geliştirdiği önemli projelerle yurt dışı atılımını sürdürüyor. Pek çok alanda yapay zekâ tabanlı asistanlarıyla değer yaratan şirketin geliştirdiği uçtan uca bir müşteri hizmetleri otomasyon platformu olan ürünü CBOT Platform ile global çapta başarı listelerine girerek 2021 yılında alanında 18 önemli ödül ve başarı kazandı. Yenilikçi şirket aynı zamanda Gartner tarafından dünyanın önde gelen 16 sanal asistan şirketi arasında gösterilmişti. Yakın geçmişte dünya devi Google ile yaptığı iş ortaklığıyla dikkat çeken, 2021 yılında WhatsApp’ın Türkiye’de ve globalde İşletme Çözüm Sağlayıcısı (BSP) olan CBOT, Türkiye’de pazar liderliğini daha da pekiştirerek yeni ve daha büyük hedeflere doğru ilerliyor. Şirket, beş yıl içerisinde imza atacağı yeni projelerle globalde çalıştığı şirket sayısını 4-5 kat artırmayı, büyüme ivmesini katlayarak daha da yukarı taşımayı ve Türkiye’den dünyaya 45 milyon dolarlık teknoloji ihracatı yapmayı hedefliyor.


3 kıtada 10 ülkede etkin olacak Türk yapay zekası

Çok sayıda Avrupa dilinde hizmet veren ve bu dillere Rusça’yı da kısa bir süre önce ekleyen CBOT’un CEO’su Mete Aktaş, “Türkiye’de kendi alanımızda lider olmamız tek başarı kriterimiz değil. CBOT sahip olduğu yeteneklerin değerinin çok farkında ve Türk mühendislerinin yetkinlikleriyle globalde de daha fazla değer yaratmaya odaklanıyoruz. Pazar payları, gerçekleştirdiğimiz yurt dışı projeler dışında bizim doğru yolda olduğumuzu bize hatırlatan bir diğer gelişme ise Gartner tarafından dünyanın önde gelen 16 sanal asistan şirketi arasında gösterilmemiz oldu. Şirket olarak yarattığımız tüm bu değerler ve yenilikçi bakış açımızla ürettiğimiz teknolojileri daha da fazla ülkeye ihraç etmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki beş yıl içerisinde 3 kıtada 10 ülkeye daha açılarak 45 milyon dolarlık ihracat yapmayı sanal asistanlarımızla 5 milyar konuşmaya imza atmayı hedefliyoruz” dedi.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni


0 yorum

Comments


bottom of page