top of page
  • Haber Merkezi

BricsCAD, Pardus Bünyesindeki Tek Cad Çözümü Oldu

BricsCAD, TÜBİTAK ULAKBİM bünyesinde gelişme ve idame faaliyetlerine devam eden, Linux temelli Açık Kaynak Kodlu İşletim Sistemi Pardus ile çözüm ortağı oldu. BricsCAD; sunduğu platform bağımsız CAD yazılım özelliği ile Pardus bünyesinde faaliyet gösteren ilk ve tek CAD programı olma özelliğini kazandı.

“Deloitte Fast 50” programı kapsamında birçok kez Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketinden biri seçilen MechSoft, sektörde yine bir ilke imza atıyor. MechSoft çatısı altında 16 yıldır birçok firmaya CAD/CAM çözümleri sağlayan BricsCAD, TÜBİTAK ULAKBİM bünyesinde faaliyet gösteren işletim sistemi Pardus’la bir çözüm ortaklığı sözleşmesini hayata geçiriyor. HEXAGON ve Bricsys işbirliği ile geliştirilen BricsCAD, yapay zeka uygulamaları ve benzersiz altyapısıyla fark yaratırken aynı zamanda Linux, Pardus, MacOS ve Windows ile uyumlu çalışan tek program olma özelliğini de taşıyor.


MechSoft CEO’su Gökhan Erdoğdu, Türkiye’de yazılım teknolojileri konusundaki etkinliği artırmak için faaliyet gösteren Pardus ile ortaklıklarının önemini vurguladı. Erdoğdu; “MechSoft olarak böyle önemli bir projeye katkı sağlamaktan dolayı çok mutluyuz. BricsCAD’in, Linux ile %100 uyumlu olma özelliği sayesinde önceki dönemlerde CAD programlarıyla uyumlu olamadıkları için Pardus’a tüm birimleriyle geçiş yapamayan kamu kurumları ve özel kuruluşların sisteme kolaylıkla geçişlerini birlikte hedefliyoruz.” diye vurguladı.


TÜBİTAK ULAKBİM Pardus Proje Yöneticisi Cengiz Çelik; “İnşaat, mimari ve mühendislik alanlarında hizmet veren kurumlar için olmazsa olmaz yazılımlardan olan CAD yazılımları çoğunlukla platform bağımlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle belediyeler ya da kamu kurumlarının belirli birimlerinde ihtiyaç duyduğu platform bağımsız CAD yazılımı ihtiyacını Pardus çözüm ortağımız MechSoft firmasının BricsCAD ürünü ile çözümlemek artık mümkün.” diye belirtti.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni


0 yorum

Comments


bottom of page