top of page
  • Haber Merkezi

Boğaziçi Ventures Liderliğinde Ndg Studio’ya Toplam 3,125 Milyon TL Yatırım

Oyun sektöründe "hypercasual”, “simulasyon” ve “casual” türlerinde geliştirdikleri oyunlarla deneyim kazanan NDG Studio, Boğaziçi Ventures ve Mert Fırat’tan aldığı yatırımla odağını tamamen “casual” türüne ve NFT oyunlara çevirmeyi hedefliyor.

Yıllık 2 milyar USD üzerinde ihracat gelirine sahip olan Türkiye’deki oyun sektörü, NFT oyunlar ve metaverse gibi önemli gelişmelerin de etkisiyle her geçen gün büyümeye devam ediyor.


Oyun, Fintech, Perakende Teknolojileri ve Dijital Sağlık alanlarına yatırım yapan BV Growth fonu ile uluslararası pazarlarsa hızla ölçeklenebilen teknolojilere yatırım yaparak ekosistemin büyümesine katkı sağlayan Boğaziçi Ventures; Mert Fırat’ın da katılımı ile, hypercasual ve casual türlerinde çeşitli oyunlar geliştirip dünyanın önde gelen yayıncılarıyla çalışmış olan NDG Studio’ya toplam 3,125 milyon TL yatırım yaptı.


“Birlikte kurduğumuz hayallerin en kısa sürede hayata geçeceğine inancımız tam”

Boğaziçi Ventures ortaklarından ve Başarılı teknoloji girişimlerine sahip, seri yatırımcı ve oyun sektörü uzmanı Burak Balık, “Bizler Boğaziçi Ventures olarak yaptığımız her yatırıma ailemize yeni katılan kişiler olarak baktığımız için, başarıya giden yolda birlikte yürürken iyi anlaşabileceğimiz ve bizimle aynı hayalleri kuran ekipleri seçme konusunda oldukça titiz davranıyoruz. NDG yatırımı da bu anlamda bizleri son derece mutlu eden bir yatırım.” dedi. Balık, ekibe güvendiğini ve birlikte hayalini kurdukları planların en kısa sürede hayata geçeceğine inancının tam olduğunu da ekledi.

“BV yatırımı sonrasında kısa süre içinde NFT ve casual oyun türlerinde başarı yakalayacağımıza eminiz”

NDG Studio kurucu ortağı Ufuk Serdar Demir, aldıkları yatırımla birlikte tamamen casual ve NFT oyunlara yönelmek istediklerini ve Boğaziçi Ventures ile yaptıkları partnerlike kısa süre içinde başarı yakalayacaklarına inandığını ifade etti.


Farklı oyun türlerinde kazandıkları deneyim ile yatırım sonrasında yeni bir vizyonla ilerleyeceklerini dile getiren Demir: “Boğaziçi ile güçlerimizi birleştirmekten çok mutluluk duyuyoruz. Boğaziçi Ventures partnerlerinin sektördeki tecrübesi ve bilgisiyle birlikte çok kısa sürede büyüyeceğimize olan inancımız tamdır. Bu partnerlikten doğacak güç ile Casual ve NFT oyun alanlarında başarı yakalayacağımıza eminiz. Bu yatırım ve partnerliğin neticesi olarak, Amerika, Avrupa ve Asya pazarlarında Casual oyunlarımızla yüksek pazar payı elde edeceğimizi düşünüyoruz.” dedi


NDG Studio ekibi, henüz çok yeni olan NFT oyun alanında da Boğaziçi Ventures’ın sektör tecrübesi ve vizyonuyla çok kısa sürede başarıya ulaşacaklarına inandıklarını belirtti.Kaynak:

1. Basın Bülteni
Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page