top of page
  • Haber Merkezi

Bitcoin’de Metrikler Toparlansa da Para Girişleri Halen Daha Zayıf

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü'nün haftanın son iş gününde yaptığı değerlendirmede

Senenin ilk FOMC toplantısının ardından piyasalar Fed tarafında verilen mesajları fiyatlamaya ve sindirmeye devam ediyor. Bu sabah ABD ve Avrupa vadelilerinde karışık görüntü bizlere bir miktar kar realizasyonu olduğunu söylüyor. Ancak haber sindiriminin ardından görüyoruz ki Bitcoin’de para girişi dışında metriklerde toparlanma yaşanıyor.


Borsalarda var olan stablecoinlerin bir kısmı ise Bitcoin alımında kullanılsa da piyasa aslında yeni kan arayışında. Bitcoin cüzdanlarında da satışa rastlamamız destek fiyatlaması yapıyor. Bitcoin geçen haftalar boyunca 37.500$-40.200$ bölgesinde yataylaşsa da artık bu bant 40.200$-41.850$ seviyelerden taşınmış durumda. Uzun zamandır ani hareketler dışında bant hareketleri görüyoruz. İşlemleri de kısa vadede bu bant içinde seyrediyoruz. Borsalara giren stablecoin miktarında artış görmedikçe bu bölgeler destek olarak çalışmaya devam edecek.


Borsalardan Bitcoin çıkışlarının devam etmesi fiyatın 40.000$ üzerinde dengelenmesine yardımcı oluyor. Bu nedenle 40.200-41.850$ aralığında yataylığın kısa vadede sürmesi, yukarı yönlü zaman zaman tepkilerde de 43.000-44.000$ aralığının test edilmesini bekliyoruz.Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page