top of page
  • Haber Merkezi

Bitcoin Ve Ethereum Son 24 Saatte İstikrarını Sürdürüyor

Byibit tarafından hazırlanan değerlendirmede hisse senetlerine, Bitcoin ve Ethereum'un son 24 saatine ve NFT piyasasındaki gelişmeler yer alıyor.

Global hisse senetleri, sıkılaştırma politikalarının hafifleyeceği beklentisiyle son iki ay içindeki en uzun kazanç serisine doğru ilerliyor. Dolar iki günlük düşüşün ardından toparlanırken, hazine verimi %4.00 ile çok az değişti. Birkaç merkez bankasının hafta sonuna kadar açıklayacağı oran kararları da dahil olmak üzere makroekonomik veriler piyasaların bir sonraki yönünü belirleyecektir.


Kripto para piyasaları, Meta'nın üst üste ikinci çeyrekte açıklanan gelir düşüşüne rağmen yükselişini sürdürüyor. Bitcoin, 21 bin dolarlık sınırı aştı. Değerlendirme hazırlanırken, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, son 24 saatte %2,5'lik bir kazanç kaydettikten sonra 20 bin dolarlık psikolojik bariyerin üst bölgesinde konsolide oluyor. Bitcoin kademeli olarak 21 bin dolara doğru ilerliyor ve bu seviyenin üzerinde daha güçlü bir dayanak oluşturduğu takdirde kazanımlarını artıracak. Opsiyon piyasasında, orta ve uzun vadeli çarpıklıktaki değişiklikler, duyguların daha iyimser bir hal aldığını gösteriyor.


Ethereum aynı dönemde %4,7 yükseldikten sonra şimdi 1.500 dolar seviyesinin oldukça üzerinde seyrediyor. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, artan duyarlılıklar ve azalan dolaşımdaki arz nedeniyle Eylül ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. stETH ve BETH, Ethereum ile neredeyse paritede işlem görüyor. Elon Musk'ın Twitter anlaşması tamamlanmak üzereyken DOGE ve SHIB çift haneli yüzdelerle yükselirken, piyasada orta-büyük altcoinler de hala yeşilde.


Aptos NFT pazarı, ilk aksaklıklara rağmen geçen hafta ana ağ lansmanından bu yana genişlemeye devam edityor. Aptos'un pazar yeri Topaz, bugüne kadar NFT ticaretinde 5,46 milyon dolar topladı ve bunların arasında platformdaki en büyük proje olan Aptos Monkey, son 24 saatte 2,3 milyon dolardan fazla hacim üretti. Aptos Monkeys ayrıca 24 saatlik işlem hacmi tablosunda hem Solana hem de Ethereum genelinde CryptoPunks dahil diğer tüm NFT koleksiyonlarını geride bırakarak ilk sırayı aldı. Bu arada, Solana'nın yaratıcı telif ücretlerini onurlandırmama kararı da bazı potansiyel yaratıcıları alternatifleri keşfetmeye zorluyor. Zodiac World ve Mogu Dragonz gibi projeler, son zamanlardaki heyecandan yararlanmak için Aptos'a taşındıklarını duyurdular.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page