top of page
  • Haber Merkezi

Bitcoin ve Altcoinlerde Yukarı Tepki Şansı

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü haftanın son iş gününde yayınlanan değerlendirmesinde

Küresel piyasalar ve kripto para piyasalarının risk iştahı bakımından ayrıştığı bir gündeyiz. Ancak para nereye park etti sorusunun cevabı halen daha yoğunluklu nakit olarak durmakta. Terra olayının tetiklediği ve öncesinde FOMC belirsizliklerini de düşündüğümüzde alışılmadık bir ilk yarı geçirdik. S&P 500 1977 yılından bu yana en kötü altı aylık performans yaşarken, 31 Mayıs’tan bu yana 1 aylık performansta da Bitcoin %48 düştü. Yılın geri kalanı ise regülasyonlarla geçeceği benziyor. İlk olarak AB Parlamentosu ve Konsey üyeleri MiCA anlaşması üzerinde fikir birliğine vardılar. Mart ayında Bitcoin ve diğer PoW’ların üretimini yasaklayan bazı maddelerin çıkarılması ile oylanan düzenleme kabul edildi. Piyasa bu konuyu olumlu yorumlarken, ABD’de yıl sonuna kadar regülasyonları geçireceği sözünü verdi.


Ethereum ise güncellemelerine devam ederken, PoS geçişine günler sayıyor, son test aşamasında. El Salvador, Micro Strategy’nin ardından 80 BTC’yi 19.000$ maliyetle satın aldı.


Gündeme ilişkin olumsuzlukların fiyatlandığı, kripto paralara ilişkin lokal gelişmelerle fiyatlandığımız bir gündeyiz. Özelikle NEAR, DOT, SAND, TRX ve LINK için bugün izlemedeyiz.


Bitcoin/USDT’yi teknik olarak ele aldığımızda; dün 18.700$ seviyesinden gelen tepki ve haber etkisi sonrası gece saatlerinde 21.000$ seviyelerine yaklaştık. Bir miktar alış hacminin görüldüğü Bitcoin için yeniden 19.700$ üzerinde saatlik ve hacimli kapanış 21.200$ tepkisini getirebilir. Yine de genel kripto para piyasası hacimlerinin düşük olduğunu bilmekte yarar var. 20.700$ ise tekrar dönmeye çalıştığı yatay kanalın orta noktası.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni


0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page