top of page
  • Haber Merkezi

Bitcoin Son 24 Saatte 19 Bin Dolar Alt Uç Seviyesinde El Değiştiriyor

Bybit tarafından hazırlanan günlük değerlendirmede bugün:

Başlıca hisse senedi göstergeleri Çarşamba günü düştü ve Hazine getirilerinin birkaç yılın en yüksek seviyelerine geri dönmesiyle toparlanmayı sürdürme konusunda sinyaller verdi. Yatırımcılar, en yüksek politika faiz oranı için beklentilerini, mevcut aralıktaki %3 ile %3,25 aralığından bir sıçrama ile %5'e yükselttiler. Şahin para politikasına endişeler yatırımcıların duyarlılığını azaltmaya devam ediyor. Kripto piyasası, Bitcoin’in 20 günlük hareketli ortalamasını takip etmesiyle hisse senetlerindeki hareketlilikle birlikte düştü. Değerlendirme hazırlanırken piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, son 24 saatte marjinal bir kayıp verdikten sonra 19 bin dolarlık bölgenin alt ucunda el değiştiriyor. Ethereum, aynı dönemde hafifçe kırmızıya sürüklendikten sonra 1.300 doların hemen altında işlem görüyor. Opsiyon piyasasında hem BTC hem de ETH için kısa vadeli çarpıklık, düşüş eğiliminin yaygınlığına işaret ederek önemli ölçüde düşüş gösteriyor. Bu arada, orta-büyük altcoinler karışık performanslar gördü ve XCN ise benzer bir zaman diliminde %10 arttı.


Ayrı bir notta, geçen haftaki zorluk ayarlaması, bu hafta yeni zirveleri zorlamaya devam eden artan hash oranını durdurmadı. Ancak, saatte 6 blok hedef seviyesine yaklaşmak için güneye doğru hareket eden blok üretim hızında bir düşüşe neden oldu. Düşen üretim oranı, blok başına dahil edilecek işlemler için rekabeti artırıyor ve geçen hafta işlem ücretlerini %25 artırıyor. Bununla birlikte daha düşük oran, günlük madenci gelirinin günde 18 milyon dolara düştüğünü de gördü.


Aptos Vakfı, erken ağ katılımcılarını ödüllendirmek için geriye dönük bir token airdropu yayınladı. Airdrop için yaklaşık 20,1 milyon token tahsis edildi ve Pazartesi günü ana ağ lansmanında ilk toplam 1 milyar arzın %2'sini temsil ediyor. Aptos'taki iki kategoride 110.000'den biraz fazla adres bu token’ları almaya uygundur. Bu kategoriler, Aptos Incentivized Testnet'teki katılımcıları ve Aptos Zero NFT'yi basanları içerir. Aptos'un kurucu ortağı Mo Shaikh, APT'nin "temelde insanlarla tasarlandığını" iddia ederek projenin sorunlu başlangıcıyla ilgili endişeleri Twitter'da dile getirdi. Ayrıca token dağıtımının kategorilerini ve yüzdelerini listeleyen bir grafik yayınladı. Belirteçlerin derinlemesine bir analizi, projeyi kapsayan son makalemizde bulunabilir.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page