top of page
  • Haber Merkezi

Bitcoin’de Kritik Hafta Öncesi Yatay Seyirler

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü yaptığı değerlendirmede


Bitcoin 45.500$ seviyesini test etmesinin ardından direncini kırmada başarılı olamazken, 43.000-45.000$ aralığında seyri sürüyor. 10 Şubat’ta madencilerin 15 Şubat’ta ise stablecoin ihraççılarının Senato’daki görüşmeleri merakla beklenirken, yatırımcılar da temkinli olarak bekliyor.


Fed’in mart ayında 50bp faiz artırma ihtimalleri güçlenirken, ABD 10 yıllık tahvil kağıdının faizi %2 seviyesine ulaşmış durumda. Kripto paralarda Bitcoin öncülüğündeki yükseliş 15 Şubat ve sonrasını bekliyor olabilir. Bu nedenle önümüzdeki günler, 15 Şubat’tan Fed toplantısına kadar ve Fed’in ardından olarak kategorilendirilebilir.


Bitcoin öncülüğünde diğer altcoinler de sıçrayış yaptılar fakat halen daha yakın dönem alçalan trendlerini kıramadılar. Bitcoin’in trend başlatabilmesi için hem bulunduğu haftalık yükselen kanalının orta bandı hem de bu bölgeden geçen 200 günlük hareketli ortalamanın olduğu 49.200$ seviyesinin aşılması gerekir. Yarınki madenci – senato görüşmesi öncesinde yavaşlayan Bitcoin henüz kuvvetli tepiler veriyor. Bu nedenle 40.500-41.000$ bölgesi alt destek yerimiz olacak.Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page