top of page
  • Haber Merkezi

Bitcoin’de Kritik Eşik, Opsiyonlar ve Top Trader Pozisyonları

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, haftanın ikinci gününde yaptığı değerlendirmede haberimizdeki şu sözlere yer verdi:


Omicron varyantı nedeniyle Hollanda’nın kapanması, Almanya’nın İngiltere’ye seyahat kısıtlaması ve ABD’de bazı okulların kapanması piyasalarda endişeleri artırmıştı. Yine de Mart 2020 fiyatlamaları göz önünde bulundurulduğunda kapanmaların kripto para işlemlerini artırdığı beklentisi ile ilk olarak endişe fiyatlamasının ardından sonrasında tepkileri de getirdi. Her ne kadar Bitcoin 45.800$ seviyesinden tepki verse de henüz daha yükseliş için uygun zemini olmadığını zincir ve teknik verilerinden görebiliyoruz.


Top trader pozisyonları alım-satım arasında başa baş seyrediyor. Zincir verilerinde Bitcoin’in iskontolu olduğu fakat yükselişe geçmek için gereken iştahın zayıf olduğu görülüyor. Son olarak ise 31 Aralık günü sona erecek opsiyonların çoğu satım yönlü ve sınır 50.000$ seviyesi. Bu nedenle Bitcoin 50.000$’ı geçmeden piyasa ikna olmayacağı ve hala satış kontratı tutanlar nedeniyle her an aşağı yönlü risklerin canlı olacağını söyleyebiliriz.


Bitcoin teknik olarak ise alçalan takoz formasyonunun tepkisini yaptı ve buranın 52.000$ seviyesine işaret ettiğini görüyoruz. Fakat yine de opsiyonlar nedeniyle 50.000$ kırılması zorlu olurken, alçalan trendin de 52.000$ seviyesinden geçmesi nedeniyle Bitcoin’in 50.000-52.000$ hattını kırmadan yatırımcı çekmesi zor görünüyor.Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page