top of page
  • Haber Merkezi

Binance, Türkiye’deki Deprem Bölgesinde Bulunan Kullanıcılarına Bağış Yapacak

Binance, Türkiye’de yakın zamanda gerçekleşen depremlerden en çok etkilenen bölgelerde bulunan tüm Binance kullanıcılarına 100’er dolar değerinde BNB’yi airdrop ile dağıtacak. Depremden en çok etkilenen Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay illerinde bulunan, bağıştan faydalanacak kullanıcılar 6 Şubat’tan önce tamamlanmış olan Proof of Address (POA-Adres İspatı) yöntemiyle belirlenecek.

Dünyanın lider blokzincir ekosistemi ve kripto para altyapı sağlayıcısı Binance, Türkiye’yi sarsan depremlerden en çok etkilenen bölgelerdeki kullanıcılarına 100’er dolar değerinde BNB’yi airdrop ile dağıtacağını açıkladı. Açıklamada; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay illerinde bulunan, bağıştan faydalanacak kullanıcıların 6 Şubat’tan önce tamamlanmış olan Proof of Address (POA-Adres İspatı) yöntemiyle belirleneceği belirtildi. Açıklamada; POA yönteminin belirli kısıtlamaları ve gelişim noktaları olabilse de, depremden etkilenen kişilere hızlıca ulaşabilmek adına en güvenilir yöntemlerden biri olduğu belirtildi. Toplam bağış miktarının 5 milyon dolar olmasının beklendiği aktarıldı.


Açıklamada; doğal afetler sonrasında, insanların tıbbi gereçler, gıda ve diğer zaruri ihtiyaçları için gereken fonlara erişimlerinin kısıtlı olabilmesi ihtimaline karşın hızlı, düşük maliyetli, uluslararası ve şeffaf işlemler sunması nedeniyle kripto transferleri afetzedelere finansal yardım ulaştırmak adına gitgide artan bir sıklıkta kullanıldığı vurgulandı.


Bağışlar Binance Charity üzerinden toplanacak

Binance Charity, herkesin bağış yapabileceği kamuya açık bir bağış adresi olarak kuruldu. Bu adrese gönderilecek olan dijital varlık bağış tutarları önce Türk Lirası’na dönüştürülüp daha sonra da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amacıyla devlet tarafından yetkilendirilmiş yardım derneklerine devredilecek. Türkiye Deprem Yardımı fonuna yapılacak bağışlar için BTC, ETH, BNB, BUSD, XRP dijital varlıkları kabul edilecek


“Paydaşlarımızı yardım eli uzatmaya davet ediyoruz”

Binance kurucusu ve CEO’su CZ, de “Türkiye’de yakın zamanda gerçekleşen depremler çok fazla insan ve topluluğun üzerinde yıkıcı etkiler bıraktı. Çabalarımızın etkilenenleri biraz olsun rahatlatmasını umuyoruz. Ayrıca, endüstrideki paydaşlarımızı bir kez daha bu kriz zamanlarında bir araya gelip yardım eli uzatmaya davet ediyoruz” dedi.


CZ: Kullanıcılarımızın yanındayız

“Ekibimiz, Türkiye’de yer alan Binance kullanıcılarını ve ailelerini güvende tutmak ve gereken yardımı sağlamak için üzerine düşeni yapmaktadır” ifadelerinin kullanan CZ, “Binance bu zor zamanlarda kullanıcılarımızın yanındadır. Ek olarak, Türkiye'de bulunan topluluğumuza yardım etmek için gereken desteği verebilmek adına çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page