top of page
  • Haber Merkezi

BELBİM ve Tmob İş Birliği ile İstanbulkart Mobil Yenilendi

Telekomünikasyon, perakende, e-ticaret, bankacılık ve havacılık sektörlerinde hizmet veren Tmob, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri AŞ iş birliği ile İstanbulkart Mobil yeniledi. Toplu ulaşım ödemelerini dijitalleştiren İstanbulkart Mobil uygulamasının yenilenme ve yazılım sürecini üstlenen Tmob'un kurucusu ve CEO'su Rudi Dökmecioğlu İBB'nin bu yenilikçi projesinin çözüm ortağı olmaktan mutluluk duyduklarını söyleyerek, Türkiye'nin en büyük hacimli dijital toplu ulaşım ödeme sistemi olan bu projenin dünya metropolleri içinde dijitalleşmede öncü bir çalışma olacağını dile getirdi.


Tmob |Thinks Mobility telekomünikasyon, perakende, e-ticaret, bankacılık ve havacılık sektörlerinde konusunda uzman, dinamik, genç ve sürekli büyüyen ekibiyle teknoloji alanında verdiği hizmetlerine yepyeni bir projeyle devam ediyor. Tmob, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin dijital toplu ulaşım ödeme sisteminin yenilenme yolculuğuna ortak olarak 12 yıldır kullandığı ve geliştirdiği ürünlerinden biri olan MFS Platformu (Mobile Financial Solutions) ile hayata geçirdikleri dijital cüzdanı İstanbul’un toplu ulaşımına da entegre etti.


Ulaşım ve yaşam kartı olarak hizmet veren İstanbulkart, mobil uygulaması olan İstanbulkart Mobil ile fiziksel kartın tüm yeteneklerini ve teknolojinin getirdiği avantajları dijitale taşıyan hizmetler sunuyor. Yeni İstanbulkart Mobil, kullanıcıların deneyim dünyasını değiştirmek ve aldıkları hizmet kalitesini artırmak amacıyla yepyeni tasarımı ve kullanıcı dostu arayüzü ile İstanbullularla buluşuyor.


IOS, Android ve diğer işletim sistemlerinde rahatça kullanılabilen yeni İstanbulkart Mobil, tüm indirim haklarını saklı tutarak sunduğu QR kodla ödeme özelliği sayesinde fiziksel karta olan bağımlılığı ortadan kaldırıyor. Yeni İstanbulkart Mobil’de bakiye yükleme, abonman yükleme, HES kodu eşleştirmesi daha kolay bir hale geliyor. IOS işletim sisteminde NFC entegrasyonuyla TL ve abonman talimatı tanımlama ve bakiye kontrolü işlemlerini mobil cihazlardan gerçekleştirme imkanı sunan İstanbulkart Mobil, kullanıcılarına özel kampanyalar ve indirim fırsatlarıyla da İstanbulluların hayatlarını kolaylaştırıyor. Yeni İstanbulkart Mobil’i yaklaşık 13 milyon İstanbullunun kullanması bekleniyor.


Tmob, benimsediği şirket kültürü ve yenilikçi vizyonu ile sorumlu bir işveren markası olarak hem çalışanları hem iş ortaklarına anlamlı bir etki oluşturabilecek güce sahip olduklarını tekrar hatırlatmayı amaçlıyor. Bu büyük proje ise dijitalleşmenin bir getirisi olarak iş kültürü ve davranış değişikliği ile işletmelerin sürdürülebilirlik gerekliliklerini yerine getirmesine çok büyük bir örnek olacak. Sektörde global bir çok marka ile gerçekleştirdikleri yenilikçi projeleriyle tanınmış olan Tmob, başarısı kanıtlanmış MFS projelerine BELBİM ile bir yenisini daha ekledi.


Rudi Dökmecioğlu: "Türkiye'nin en büyük hacimli dijital toplu ulaşım ödeme sistemini İstanbullular için yeniledik."

Kullanıcı sayısı bakımından Türkiye'nin en büyük hacimli toplu ulaşım ödeme ve e-para cüzdan sisteminin dijitali İstanbulkart Mobil’in dünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul’u dijitalleşme ve yenilikçilik bakımından üst seviyeye taşıdığını söyleyen Tmob'un kurucusu ve CEO'su Rudi Dökmecioğlu "İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bu yenilikçi projesinin çözüm ortağı olmaktan ve İstanbulkart Mobil’in yenilenme yolculuğunda birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu çapta bir toplu taşımaya entegre dijital ödeme sistemi, projenin kapsamı, 8 ay gibi kısa bir sürede gerçekleşmesi ve diğer özellikleriyle dünyada örnek gösterilecek bir proje oldu. İstanbulkart Mobil’den 13 milyon İstanbullunun yararlanmasını hedefliyoruz. Diğer büyükşehir belediyelerinin de bu sistemi kendi şehirlerinde uygulamaya koyması için her türlü desteği vermeye hazırız." dedi
Konuyla ilgili düşüncelerini dile getiren BELBİM AŞ Genel Müdürü Yücel Karadeniz:

“İstanbulkart’ı Şehir Yaşam Kartına dönüştürürken dijital inovasyonlarımızı da hızlandırdık”

“İstanbulkart’ı şehrin her noktasında kullanılabilen bir kart haline getirirken dijital inovasyonlarımızda hız kesmedik. İstanbulkart Mobil’in tasarımını ve arayüzünü daha kullanıcı dostu bir hale getirdik ve fonksiyonelliğini artırdık. Dijital kart özelliği sayesinde kullanıcılarımız ulaşım ödemelerini QR kod kullanarak kolayca yapabilir hale geldi. Aynı zamanda IOS işletim sisteminde de aktif hale gelen NFC özelliğiyle TL ve abonman talimatı tanımlama ve bakiye kontrolü işlemlerini mobil cihazlardan gerçekleştirebiliyoruz. Uygulamaya giriş prosedürleri 6 haneli rakamdan oluşan tek şifre ile giriş yapabilme desteği sağlarken parmak izi tanıma ve Face ID (yüz tanıma) özellikleriyle daha kolay ve güvenli bir hale geldi. Yeni İstanbulkart Mobil’e özel kampanyalar da İstanbulluların ve İstanbulkart Mobil kullanıcılarının hayatına olumlu şekilde dokunacak. İstanbullulara çok daha rahat bir kullanım sağlamayı ve deneyim dünyalarını daha üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyoruz.

Yeni İstanbulkart Mobil’in yenilenme ve tasarım sürecini de sektörün önde gelen şirketlerinden biri olan Tmob ile yürütmek de bizim için anlamlı ve heyecanlı bir yol oldu.”


Bu hizmete nasıl ulaşabilirsiniz?

Yeni İstanbulkart Mobil’i akıllı cep telefonunuza indirdikten sonra kullanıcı bilgilerinizle aktive ederek dakikalar içinde kullanmaya başlayabilirsiniz. IOS, Adroid ve diğer işletim sistemlerinde seçenekleri bulunan İstanbulkart Mobil’e ücretsiz olarak aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: http://landing.istanbulkart.istanbul/landing.htmlKaynak:

1. Basın Bülteni
Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page