top of page
  • Haber Merkezi

Bahçede Kesintisiz İnternet Keyfi

Yaz aylarında bahçeli evlerde, sitelerde dış mekanda, bahçelerde de kesintisiz internet keyfini sürdürmek mümkün. TP-Link, bahçede internet keyfi için hangi çözümlerin kullanılması gerektiğini açıklıyor.

Yaz aylarında zamanın çoğu evin dışında geçiriliyor. Evlerin içindense açık alanlarda, balkon ya da bahçelerde olmak tercih ediliyor. Yazlığa gidenler de çoğunlukla bahçeli evlerde yazı geçiriyorlar. Açık alanda olmak pek çok açıdan iyi olmakla birlikte, eğer bahçede internete ulaşmak sorunlu ise can sıkabiliyor. Sürekli çevrimiçi (online) olma ihtiyacında olan günümüz insanın bahçe keyfi kaçabiliyor.

Kablosuz ağ pazarının öncü markası TP-Link® yetkilileri, evlerin bahçelerinde ya da sitelerin geniş açık alanlarında da kesintisiz internet bağlantısının olabileceğini belirtiyorlar. Yazlıklarda, bahçeli evlerde kullanılabilecek farklı WiFi çözümleri olduğunu ve bunlar sayesinde evin içinde yapılan online uygulamaların (film, oyun keyfi vb) rahatlıkla açık alanda da yapılabileceğini bildiriyorlar.

Bahçelerde kesintisiz internet keyfi için kullanılabilecek çözümlerin ilki, powerline adaptörler. Yazlık gibi bahçeli standart büyüklükte bir evin bahçesi için powerline adaptörlerle hem kablolu hem kablosuz bağlantı sağlanabiliyor. En basit tanımıyla evin elektrik hattını aynı zamanda interneti de taşıyan bir hat haline getiren powerline teknolojisiyle, eğer bahçeli evin elektrik hattı tek fazlı ise ve bahçede elektrik prizi/prizleri bulunuyorsa bağlantı sorunu kolayca çözülebiliyor. Genelde iki adaptörden oluşan bir kit halinde satılan powerline adaptörlerden biri modeme ve elektrik hattına, diğeri ise bahçedeki prize takılarak kullanılabiliyor. Böylece bahçede de evin içindeki gibi güçlü bir bağlantı sağlanıyor. Rahatlıkla her yere taşınabilen powerline adaptörler, yazlıktan dönüşte diğer evin içinde ya da taşınıldığında yeni evde, istenen her yerde kullanılabiliyor.

Erişim noktaları ile geniş açık alanlarda güçlü WiFi

Eğer bahçeli evin elektrik hattı tek fazlı değilse ya da bahçe çok büyükse, WiFi sorunu çözümsüz değil. Ağ alanında her tür çözümü üreten ve geniş bir ürün yelpazesi olan TP-Link’in bu tür evler, mekanlar için de çözümleri var. Bunlar arasında dış mekanlar için özel üretilen erişim noktaları (access point) bulunuyor. Daha çok kurumsal projeler için akla gelen bu ürünler, TP-Link’in kolay kullanım ve yönetim özellikli çözümleri sayesinde evlerde, sitelerde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Örneğin havuzlu, geniş bahçeli bir ev ya da site için EAP serisi dış mekan erişim noktaları güçlü ve kesintisiz WiFi keyfini garanti eden ürünler.

Açık alanda son derece geniş kapsama alanı sağlayan, çok sayıda cihazın ağa erişimini destekleyen ve PoE (Power over Ethernet) özelliği sayesinde elektrik hattı çekilmesine gerek kalmadan da kurulabilen bu ürünler, açık alanlar için özel tasarlandığından her tür hava koşuluna dayanıklılar.

Bu iki çözümün yanı sıra bahçeli evde oturan Deco Mesh sistemi kullanıcıları bahçede internet keyfi için yine Deco çözümlerini tercih edebilirler. TP-Link’in ev Mesh WiFi sistemi olan Deco ailesinde powerline ile mesh teknolojisini birleştiren bir model de mevcut. Deco P9 ürünü, katlı ve bahçeli evler için ideal çözümler arasında yer alıyor.


Kaynaklar:

1. Basın Bülteni


0 yorum

Commenti


bottom of page