top of page
  • Haber Merkezi

Aygaz Silikon Vadisi İnovasyon Platformu Plug And Play İle İş Birliğine İmza Attı

Aygaz, Silikon Vadisi'ndeki girişimler ve şirketler için en büyük küresel inovasyon platformu olan Plug and Play ile iş birliğine imza attı. Plug and Play Türkiye Mobilite ve Nesnelerin interneti dikeyinin kurucu Üyesi olan Mext Teknoloji Merkezi ile aynı dikeyin kurumsal üyesi olan Aygaz, bu anlaşma ile ekosistemdeki bilgi ve deneyim alışverişini hızlandırarak sahada proje, iş birliği ve yatırım fırsatları yaratmayı hedefliyor.


Müşteri ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda cesur ve yenilikçi bakış açısıyla her zaman yeniliğe, yeni fikirlere önem verdiklerini belirten Aygaz Genel Müdürü Gökhan Tezel, “Kurum içi girişimciliğe verdiğimiz önemle güzel adımlar attık, şimdi bu tecrübemizi tüm inovasyon ekosistemine taşımak istiyoruz. İş birliğimizin Aygaz’a yeni tecrübeler kazandıracağına ve aynı zamanda global girişimler için cazip hale getireceğine inanıyorum” dedi. Plug and Play CEO’su Saeed Amidi “Dünya çapında Mobilite ve Nesnelerin İnternetine odaklanan inovasyon platformları inşa ediyoruz. Aygaz ile iş birliğimiz büyük kuruluşların değişimi benimsemek ve teknolojiyi dışarıda bulmak için attığı adımların mükemmel bir örneği” dedi. Plug and Play Türkiye ve EMEA Bölge Direktörü Lale Can Gözübüyük ise, “İnovasyon denince dünyada akla ilk gelen şirketlerden olan Plug and Play’in kendini yenileme konusunda bu kadar başarılı bir şirket olan Aygaz ile yollarının kesişmesi bir tesadüf olmasa gerek. Hiç zaman kaybetmeden birlikte çok güzel işler yaparak, başarı hikayeleri paylaşacağımıza inanıyorum” diye konuştu.


İnovasyon stratejileri ve odak alanları doğrultusunda geleceğin iş modellerini oluşturarak yeni iş alanları yaratmayı hedefleyen Aygaz, paydaşları için değer yaratacak düşünce ve girişimleri hayata geçirecek iş birliklerine devam ediyor.


Aygaz, İstanbul’da gerçekleştirilen törenle Silikon Vadisi'ndeki girişim ve şirketler için en büyük küresel inovasyon platformu olan Plug and Play ile yeni bir iş birliğine imza atarak, Plug and Play İstanbul Ofisi’nin Mobilite/Nesnelerin İnterneti dikeyinin kurumsal üyesi oldu. Tören, Aygaz Genel Müdürü Gökhan Tezel, Aygaz Pazarlama ve İnovasyon Genel Müdür Yardımcısı Rıdvan Uçar ve Türkiye ve Plug and Play Türkiye ve EMEA Bölge Direktörü Lale Can Gözübüyük’ün katılımıyla gerçekleştirildi. Aygaz, dünyanın en büyük şirketlerini bir araya getiren inovasyon platformuyla, iştiraklerinin de bulunduğu sektörlerde yeni fikir ve girişimler bulmaya, yaratıcı çözüm arayışlarına, teknoloji sunmaya odaklanacak.


Plug and Play, iş geliştirme odaklı girişim hızlandırma programıyla Fortune 500 şirketlerine inovasyon danışmanlığı sağlıyor. Global olarak ağında 40.000'den fazla girişime sahip olan platformda, bunlardan 26’sı, “1 milyar dolardan fazla yatırım alan startup” olarak ifade edilen “Unicorn” konumunda. 500'den fazla kurumla iş birliği yapan Plug and Play, yılda 70’ten fazla hızlandırma programı düzenliyor. Plug and Play, dünya genelinde 40’tan fazla lokasyonda, 700’den fazla çalışanıyla 20’nin üzerinde sektöre hizmet veren platform ağı sayesinde, kurulduğu günden bu yana 2000'den fazla girişimciye toplam 10 milyar dolarlık yatırımı mümkün kıldı. Plug and Play’in üzerinde çalıştığı programların başında, “Akıllı Şehirler, Sürdürülebilirlik, Enerji, Sağlık, Nesnelerin İnterneti, Tedarik zinciri, Fintek, Sigorta, Tarım, Seyahat, Emlak, Marka Yönetimi, Yiyecek İçecek, Kurumsal Teknolojiler, Covid 19” gibi konular yer alıyor.


Aygaz Genel Müdürü Gökhan Tezel: “Her zaman sınırlarını zorlayan bir marka olduk.”

Dünyanın en büyük girişimci ve inovasyon platformu ile gerçekleştirdikleri iş birliğiyle hem Aygaz’a hem de Türkiye’ye yenilikler kazandırmayı hedeflediklerini belirten Gökhan Tezel sözlerini şöyle sürdürdü: “Her zaman yeniliğe ulaşmaya çalışan, sınırlarını zorlayan bir marka olduk, bundan sonra da bu çabamız devam edecek. Kurum içi girişimciliğe verdiğimiz önemle çok güzel adımlar attık, şimdi bu tecrübemizi tüm inovasyon ekosistemine taşımak istiyoruz. Bu iş birliğinin Aygaz’a yeni tecrübeler kazandıracağına ve aynı zamanda bizi global girişimler için cazip hale getireceğine de inanıyorum. Plug and Play ailesinin bir üyesi olduğumuz için çok mutluyuz ve birlikte çok güzel sonuçlar elde edeceğine inanıyoruz. Yılda iki programın yürütüldüğü ve kurumsal üyelerin tüm dünyayı kapsayacak şekilde Plug and Play ekosistemine erişim hakkının bulunduğu iş birliği kapsamında, ilk pilot anlaşmaya imza atarak ekosistemin avantajlarından faydalanmaya başladık” dedi.


Plug and Play CEO’su Saeed Amidi:Aygaz ile iş birliğimiz büyük kuruluşların değişimi benimsemek için attığı adımların mükemmel bir örneği”

Plug and Play CEO’su Saeed Amidi Aygaz ile gerçekleşen anlaşma kapsamında yaptığı açıklamada; “Silikon Vadisi, Stuttgart, Detroit, Şanghay ve Tokyo gibi şehirlerde dünya çapında Mobilite ve Nesnelerin İnternetine odaklanan inovasyon platformları inşa ediyoruz. Aygaz ile iş birliğimiz büyük kuruluşların değişimi benimsemek ve teknolojiyi dışarıda bulmak için attığı adımların mükemmel bir örneği” dedi.


Aygaz Pazarlama ve İnovasyon Genel Müdür Yardımcısı Rıdvan Uçar: “Plug and Play ile başarı getirecek bir iş birliği yapmanın heyecanı içindeyiz.”

Törene katılan Aygaz Pazarlama ve İnovasyon Genel Müdür Yardımcısı Rıdvan Uçar ise, müşteri ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda daima cesur ve yenilikçi bakış açısıyla yeni fikirlere önem verdiklerini söyledi. Rıdvan Uçar, “Türkiye’nin en önemli enerji şirketleri arasında yer alıyoruz. Paydaşlarımız için değer yaratacak fikir ve projelerin hayata geçirilerek faydaya dönüştürülmesi için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. İnovasyon stratejilerimiz ve odak alanlarımız doğrultusunda geleceğin iş modellerini oluşturarak sürdürülebilir büyümeyi sağlamayı hedefliyoruz. Yeni iş alanlarına girme hedefiyle inovasyonun sadece iç kaynaklarla değil, tüm paydaşlarla senkronize biçimde çalışarak sağlanabileceğinin bilincindeyiz. Bu bilinçle Plug and Play gibi alanında başarılı bir iş birliği yapmanın heyecanı içindeyiz” dedi.


Plug and Play Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Gözen: “Aygaz için değer yaratmaya devam edeceğiz”

Aygaz iş birliği ile ilgili olarak İstanbul ofisini hayata geçirmenin en büyük hayallerinden biri olduğunu belirten Plug and Play Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Gözen de şunları söyledi: “Türkiye'nin en büyük teknoloji markalarından biri olan Aygaz ile girişimcilik ekosistemini güçlendirip yaygınlaştırmayı ve Türkiye'yi geleceğe taşımak için gelişmiş bir girişimcilik kültürüne öncülük etmeyi amaçlıyoruz. Yatırımlarımızı, mevcut ana iş kollarımız ve odak alanlarımızdaki ürünlerle sinerji yaratacak yenilikçi ürünlere yönlendirerek hem ülke ekonomisi hem de Aygaz için değer yaratmaya devam edeceğiz.”


Plug and Play Türkiye ve EMEA Bölge Direktörü Lale Can Gözübüyük: “Plug and Play’in Aygaz ile yollarının kesişmesi tesadüf değil.”

İnovasyon denince dünyada akla ilk gelen şirketlerden olan Plug and Play’in kendini yenileme konusunda bu kadar başarılı bir şirket olan Aygaz ile yollarının kesişmesi bir tesadüf olmasa gerek. Hiç zaman kaybetmeden birlikte çok güzel işler yaparak en yakın zamanda çok güzel başarı hikayeleri paylaşacağımıza inanıyorum” diye konuştu.Kaynak:

1. Basın Bülteni
Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page