top of page
  • Haber Merkezi

Alp Ersönmez Ve Çağrı Sertel İle Yazın Tam Kalbine Yolculuk

Alp Ersönmez ve Çağrı Sertel’in hazırladığı müzik session’larının canlı performansları “İKİ” isimli seride GAİN izleyicisiyle buluşuyor. İkilinin chill dance, chill electronic ve lounge jazz tarzındaki besteleri, Bodrum’un muhteşem manzarası eşliğinde izleyicileri yazın tam kalbine götürüyor.

Çağrı Sertel ve Alp Ersönmez'in yeni projeleri “İKİ”, GAİN’de yayına girdi. Toplam 7 bölümlük seri izleyiciye, iki ünlü müzisyenin Bodrum’un muhteşem koylarında ve manzaralarında çekilmiş canlı performanslarını sunuyor.


İKİ’nin repertuarında, Sertel ve Ersönmez’in eski bestelerinin yeniden düzenlenmiş hallerinin yanı sıra yepyeni besteler de bulunuyor. Chill dance, chill electronic ve lounge jazz tarzındaki bestelerin her biri ikilinin deneyimini ve tartışma götürmez yaratıcılıklarını ortaya koyuyor.


İzleyeni büyüleyen manzaralar ve kulakların pasını silecek performanslarla “İKİ”, şimdi GAİN’de izlenebilir!


Alp Ersönmez

Prodüktör, besteci ve bas gitarist kimliğiyle tanıdığımız, yerli sahnede Tarkan, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, Yalın, Nil Karaibrahimgil, Maden Öktem Ersönmez, Sonic Boom, Anadolu’nun Kayıp Şarkıları konserlerinde de eşsiz yeteneğine şahit olduğumuz Alp Ersönmez, 2011’de yayınladığı albümü “Yazısız’ın” ardından yeni albümü “Cereyanlı” ile dinleyicilerine kendi müziğini duyurmaya devam ediyor. Çağrı Sertel ile kurdukları yeni proje “İKİ” ile dinleyicilerinin alışageldiği müziğinin sınırlarıyla oynamaya başlayan Alp Ersönmez, yazın gerçekleştirecekleri konserlerin de şimdiden müjdesini veriyor.


Çağrı Sertel

“Newborn” ve “Insant’ın” ardından 2020 yılında başladığı “multiverse” projesinden içerikler yayınlamaya devam eden Çağrı Sertel, 2021 yılında yayınladığı “Kuytu” albümüyle de Peaceful Piano başta olmak üzere birçok önemli global dinleme listesinde yer aldı. “multiverse” projesi ile akustik ve elektronik dünyayı bir araya getirip dinamik bir değişkenlik yaratırken bir yandan da “Burada Buysa Budur” isimli albümünde elektronik müzik alanındaki çalışmalarını da yayınlamaya başladı. Yurt içindeki ve yurt dışında verdiği kendi konserlerinin yanı sıra, Sonic Boom, Alp Ersönmez "Cereyanlı", Yalın ve Derya Türkan ile sahnelerine yoğun bir şekilde devam eden sanatçı aynı zamanda aranjör, besteci ve prodüktör kimliğiyle de önemli çalışmalara imza atıyor. Alp Ersönmez ile kurdukları yeni proje “İKİ” ile dinleyicilerinin alışageldiği müziğinin sınırlarıyla oynamaya başlayan sanatçı, yazın gerçekleştirecekleri konserlerin de şimdiden müjdesini veriyor.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page