top of page
  • Haber Merkezi

Akinon’un CMO’su Serra Yılmaz Oldu

Dijital Ticaret Platformu Akinon’un Türkiye ve global pazarlama operasyonu, teknoloji sektörünün deneyimli ismi Serra Yılmaz’a emanet.


Geliştirdiği bulut tabanlı çözümleri ile Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarının dijital dönüşüm süreçlerine destek veren Akinon, üst düzey atamalar ile kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Aldığı yatırımlar sonrasında yurt dışı pazarında da büyümek üzere adımlar atan marka, Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak Serra Yılmaz ile anlaştı.


İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği ve Işık Üniversitesi Yüksek Lisans Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü mezunu olan Serra Yılmaz, Xerox Türkiye ve Samsung Electronics Türkiye’nin de içinde bulunduğu birçok yerli ve uluslararası kurumun satış, pazarlama ve yönetim alanlarında üst düzey yönetici olarak görev aldı. Yılmaz, son olarak Paynet Ödeme Hizmetleri A.Ş. Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Serra Yılmaz, iş dünyasında kadının rolünü artırmaya yönelik çalışmalarda bulunan TurkishWIN ve WTech iş ağının da üyesidir.


Serra Yılmaz, Akinon’un başlattığı yurtdışı açılımını ve partner ekosistemini destekleyecek, şirketin Türkiye ve global pazarlama stratejisinden sorumlu olacak.


Akinon Hakkında

2017 yılında Ahmet Sarı, Çağrı Orçan ve Tolga Tatari tarafından kurulan Akinon, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarının omni-channel operasyonlarını yürütmelerini sağlayan bir dijital ticaret platformudur. Tamamen bulut teknolojileri üzerinde çalışan bu platform, markaların müşterilerine dokunduğu her noktada çözüm sunarak müşterilerine benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşatmalarına olanak verir. Geliştirdiği yazılımlarla ilk 3 yılında 40 kat büyüme yakalayarak sektör lideri olan Akinon, 17 ülkede, 450 çalışanı ile 150’den fazla markaya çözüm sunmaktadır.Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page