top of page
  • Haber Merkezi

Adobe MAX, RTX Hızlandırılmış Adobe Lightroom, NVIDIA Studio Session ve Daha Fazlasıyla Başlıyor

Ekim NVIDIA Studio Sürücüsü, yeni Adobe Lightroom AI’ın "Konu Seç" ve "Gökyüzü Seç" özelliklerini, en son Studio donanımını ve uygulama güncellemelerini destekliyor


Önde gelen Adobe yaratıcılık konferansı Adobe MAX bugün başlıyor ve dünyanın dört bir yanından yaratıcılara fikirlerini hayata geçirme konusunda ilham veriyor. Adobe, Adobe Lightroom ve Lightroom Classic için NVIDIA RTX GPU'lar tarafından hızlandırılan iki yeni güçlü yapay zeka maskeleme özelliğini duyurdu. Bu yeni özellikler, en yeni Studio dizüstü bilgisayarlar ve daha fazlası, bugün piyasaya sürülen Ekim NVIDIA Studio Driver tarafından destekleniyor. NVIDIA Studio, Adobe MAX'ın sanal katılımcılarını özel bir oturum, isteğe bağlı videolar ve daha fazlasıyla yaratıcı iş akışlarını nasıl güçlendirecekleri konusunda aydınlatmaya hazır!


MAXimum Heyecan

Etkinlik başlangıcında, Adobe Creative Cloud ve Substance 3D uygulamalarını kullanan içerik oluşturucular için heyecan verici duyurular yer aldı. Adobe Lightroom ve Lightroom Classic'teki yeni özellikler, daha fazla içerik oluşturucunun eline güçlü yapay zekayı getiriyor. İnsanları izole eden Select Subject ve silüetleri yakalamak için Select Sky, NVIDIA RTX GPU'larda en iyi şekilde çalışan yapay zeka destekli maskeleme araçları olarak öne çıkıyor. En ileri düzey sanatçılar bile maskeleri elle oluşturmak ve iyileştirmek için önemli ölçüde zamana ihtiyaç duyar. Ama artık NVIDIA RTX GPU'lar bu çığır açan özellikleri hızlandırıyor.


Adobe Premiere Elements, sosyal medya için en boy oranlarını ayarlarken çekimlerin en önemli bölümünü otomatik olarak çerçevelemek için Premiere Pro ve Rush'tan Adobe Sensei tarafından desteklenen Otomatik Yeniden Çerçeveleme özelliğini alıyor. Videoyu RTX teknolojisiyle artık yalnızca bir CPU'dan 3 kata kadar daha hızlı durumda yeniden çerçevelemek mümkün duruma geliyor.


Bu yılın başlarında Adobe, Stager, Sampler, Designer ve Painter'ı içeren Substance 3D koleksiyonunu yayınladı. Adobe Substance 3D Stager, ürün çekimleri oluşturmak için 3D sahneleri hazırlamayı kolaylaştırıyor. Özel NVIDIA RTX ile hızlandırılmış ışın izleme, görünüm alanında daha temiz, daha canlı grafikler sunuyor, fotogerçekçi etkileşimli görüntü oluşturmayı tek başına bir CPU'dan 11 kata kadar daha hızlı olarak hızlandırıyor ve 3D sanatçılar için değerli zaman tasarrufu sağlıyor.


NVIDIA Studio'dan MAX'a

NVIDIA, Adobe MAX etkinliğine 26 Ekim'de Türkiye saatiyle 20:30’da canlı yayınlanacak “Creating Marbles RTX with Substance 3D and NVIDIA Omniverse” başlıklı öne çıkan oturumla başlıyor. NVIDIA'nın önde gelen çevre sanatçısı Jacob Norris, NVIDIA sanatçılarının iki aydan kısa bir süre içinde Marbles RTX oynanabilir demosunu nasıl oluşturduklarının perde arkasına bir bakış sunacak. İzleyiciler ekibin Substance 3D Painter özelliklerini kullanımını keşfedebilecek ve etkileşimli mini oyunlar oluşturmak ve gerçek zamanlı hiperrealizm elde etmek için NVIDIA Omniverse ipuçlarını alabilecek.

Üç NVIDIA Studio eğitim videosu Adobe MAX'ta tanıtılacak:


· Adobe Substance'da Gerçek Zamanlı Işın İzleme ve Yapay Zekayla Daha Hızlı Çalışın daha hızlı işleme çıktısı sağlarken tasarımları hızla görselleştirmek ve ayarlamak için RTX hızlandırmalı ışın izlemenin nasıl kullanılacağı hakkında eğitim videosu.


· Yapay zekanın maskesini kaldırın! Adobe Lightroom'daki Yeni Maskeleme Araçları Hakkında Bilgi Edinin — yeni RTX hızlandırmalı Select Sky ve Select Subject maskeleme araçları, saniyeler içinde oldukça iyileştirilmiş maskeler oluşturuyor.


· NVIDIA Canvas ile Saniyeler İçinde Muhteşem Manzaralar Yaratın — HP ZBook Studio ve NVIDIA RTX GPU'lar tarafından desteklenen devrim niteliğindeki yapay zeka boyama uygulaması NVIDIA Canvas hakkında daha fazla bilgi edinin ve fikirlerin nasıl daha kolay geliştirilip yineleneceğini öğrenin.


NVIDIA Studio, devlet okullarında ve topluluklarda sanat eğitimi veren kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan P.S. ARTS ile iş birliği yaptı. Adobe MAX sırasında Studio sponsor sayfasına yapılan her tıklama için, P.S. ARTS'a 1 ABD Doları (25.000 ABD Dolarına kadar) katkı yapılacak.


“Creating Marbles” oturumuna ve değerli eğitim araçlarına erişmek ve ayrıca P.S. ARTS'a katkıda bulunmak ve NVIDIA ve Adobe'den heyecan verici ödüller kazanmak için etkinliğe bu linkten kaydolabilirsiniz.


Yaratıcı Uygulama Güncellemeleri ve En Son Studio Sürücüsü

Ekim Studio Sürücüsü, yeni Adobe özellikleri için desteğin yanı sıra fotoğrafçılıkta gürültü giderme ve canlı yayında uygulama güncellemeleri sunuyor. Yapay zekayla DeepPRIME teknolojisine sahip bir fotoğraf düzenleme yazılımı olan DxO PhotoLab 5'e geçen hafta yapılan güncelleme, düşük ışıkta ve diğer koşullarda çekilen fotoğraflarda dijital gürültü düşürmeyi azaltıyor.


DeepPRIME'deki Tensor Core yapay zeka entegrasyonu, özellikle toplu dışa aktarmayla gürültü giderme hızını önemli ölçüde artırırken daha fazla ayrıntıyla daha keskin sonuçlar veriyor.


Yakın tarihli bir başka güncellemede, Gamecaster canlı yayın yazılımı, NVIDIA Broadcast tarafından desteklenen Noise Removal'ı entegre etti. Artık içerik oluşturucular, ses kaynağına göre farklı gürültü giderme seviyeleri ayarlayabiliyor ve bu da canlı oyun akışlarının üretim değerini iyileştirmek için daha yüksek düzeyde ince ayar yapılmasına olanak tanıyor. En son performans optimizasyonlarını ve desteği almak için GeForce Experience aracılığıyla veya sürücü indirme sayfasından Ekim NVIDIA Studio Sürücüsünü (sürüm 472.39) indirebilirsiniz.


Sonbahar, Heyecan Verici Yeni Stüdyo Sistemlerini Getiriyor

NVIDIA Studio dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar, yaratıcı iş akışlarını artırmak için canlı renkli ekranlar, ışık hızında bellek, önemli miktarda depolama ve güçlü NVIDIA RTX GPU'larla amaca uygun olarak üretildi. Yeni Microsoft Surface Laptop Studio, yüksek performans ve çok yönlülüğü bir araya getiriyor. Özel açılı bir ekrana sahip ve WIRED'e göre "yaratıcı profesyoneller için harika" olan laptop bugünden itibaren satışa çıkıyor.


HP, GeForce RTX 3080'e kadar grafik kartıyla içerik oluşturmak için tasarlanan ENVY 34 inç hepsi bir arada masaüstü bilgisayarını duyurdu. Pek çok içerik oluşturucu, Windows Central'ın "en eksiksiz AIO" olarak adlandırdığı yaklaşan PC sürümünü dört gözle bekliyor.


Yaratıcılar için bir başka popüler seçenek de NVIDIA RTX A5000 grafikli Asus ProArt Studiobook 16 OLED olacak. Yakında piyasaya çıkacak "çok yönlü giriş kadranı ve 4K OLED ekranı ve yüksek uçan NVIDIA bileşenlerine" sahip laptop, PC Mag'den yüksek not aldı.


NVIDIA GTC 8-11 Kasım’da

Küresel teknoloji konferansı NVIDIA GTC, dünyamızı yapay zeka, bilgisayar grafikleri ve daha fazlasıyla şekillendiren yenilikçileri, araştırmacıları ve sanatçıları bir araya getiren 8-11 Kasım tarihlerinde geri dönüyor.


Yaratıcılar etkinliğe ücretsiz olarak kaydolup içerik oluşturmaya yönelik oturumlarını keşfedebiliyor.Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum
bottom of page