top of page
  • Haber Merkezi

Adeo Cyber Security “Dünyadaki En İyi 250 MSSP” Listesine Girdi

Bilişim sektörü üreticileri ve iş ortaklarına uçtan uca siber güvenlik hizmeti sunan ADEO Cyber Security; dünyanın önde gelen siber riskler analiz araştırma şirketi MSSP Alert tarafından hazırlanan “Dünyadaki En İyi 250 MSSP” listesine girerek büyük bir başarıya imza attı. 30 farklı ülkeden şirketlerin değerlendirildiği araştırmaya 231. sıradan giriş yapan ADEO Cyber Security, listeye giren ilk yerli siber güvenlik firması oldu.

Siber risklerin analizi konusunda dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden biri olan MSSP Alert; bilişim sektörü üreticileri ve iş ortaklarına, yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerine uçtan uca siber güvenlik hizmeti sunan ADEO Cyber Security’yi “Dünyadaki En İyi 250 MSSP” listesine dahil etti. Sunduğu siber güvenlik çözümleriyle, 30 ülkeden şirketlerin değerlendirildiği araştırmada 231. sırada yer alarak büyük bir başarı elde eden ADEO Cyber Security, listeye giren ilk yerli siber güvenlik firması oldu.


MSSP Alert, küresel ölçekte düzenlediği anket çalışmalarına ek olarak firmaların MDR, MSP ve güvenlik sağlayıcı altyapılarını inceleyerek 6 yıldır dünya çapındaki en iyi MSSP (Yönetilen Siber Güvenlik Servisleri Sağlayıcısı) firmalarını belirliyor. Türk mühendis ve teknoloji danışmanlarından oluşan, gereken tüm akreditasyon ve yeterlilik seviyelerini elinde bulunduran teknik bir kadroyla siber güvenlik alanında hizmet veren ADEO Cyber Security, bu yıl ilk kez listeye girerek uluslararası olma yolunda da hızla ilerliyor.


Siber güvenlik konusunda dünya standartlarında çözüm sunuyoruz

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan ADEO Stratejiden Sorumlu Başkan Halil Öztürkci; “MSSP Alert’in hazırladığı ve dünyadaki en iyi 250 MSSP (Yönetilen Siber Güvenlik Servisleri Sağlayıcısı) firmasının belirlendiği listede ADEO Cyber Security olarak 231. sırada yer aldık. Bu başarı, siber güvenlik konusunda sunduğumuz servis ve çözümlerin dünya standartlarında olduğunun bir göstergesi. Tüm dünyada siber saldırılar, kurumların tek başlarına karşı koymalarının giderek zorlaştığı bir konu ve buna karşı güvende olmanın yolu da profesyonel bir ekip ile iş birliği yapmaktan geçiyor. Bu yüzden Türkiye’nin lider MSSP firması olarak ‘siber savunmada müttefikiniz olalım’ mottomuzla müşterilerimizin siber savunmalarında aktif rol alıyoruz. Bizi, dünyanın en iyi 250 MSSP listesine sokan teknik ekibimiz ve teknolojik altyapımızla sunduğumuz servis ve çözümler, müşterilerimizin altyapılarını siber saldırılara karşı korunmasında anahtar role sahip” dedi.


2022 yılının en yaygın siber saldırısı kimlik avı

MSSP Alert, “Dünyanın En İyi 250 MSSP” araştırması ile siber güvenlik sektörüne dair çarpıcı sonuçları da ortaya koydu. Araştırma sonuçlarına göre; ödül alan MSSP firmalarının 2022 yılında toplamda 24 milyon dolar gelir ile bir önceki yıla göre % 26 büyümesi öngörülüyor. Bu büyüme oranı piyasa ortalamasının yaklaşık 2 katı kadar. Araştırmaya göre; 2022 yılında MSSP müşterilerini hedef alan en yaygın saldırılar ise; % 97 kimlik avı, % 93 güvenlik açıklarından yararlanma ve % 91 fidye yazılımı oldu.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni0 yorum

Comments


bottom of page