top of page
  • Haber Merkezi

5.5G’nin temelleri Huawei Radyolink Endüstri Forumu’nda müzakere edildi

Huawei, yeni nesil radyolink teknolojilerinin 5.5G'ye evrilmesi konusundaki gelişmeleri ve buna yönelik sektör trendlerini ele almak üzere, 3. Radyolink Endüstri Forumu’nu, 5 Haziran’da İstanbul’da gerçekleştirdi.

‘Radyolink, 5.5G'ye Doğru Evriliyor’ temasıyla gerçekleşen ‘3. Radyolink Endüstri Forumu’, bilişim uzmanlarını bir araya getirdi. Forum katılımcılara, radyolink endüstrisinin geleceğini şekillendirmek üzere, ana iletim bağlantısının önemini vurgulayan bir platform sundu.

 

Yeni nesil radyolink teknolojileri ve 5.5G 

Huawei’in radyolink alanındaki yenilikleri, endüstrideki lider konumunu yansıtan anahtar teknolojilere dikkat çekiyor. 5.5G çağına geçişte, daha uzun iletim mesafeleri, daha büyük bağlantı bant genişlikleri, daha yüksek kurulum verimliliği ve enerji tasarrufu gereksinimleri günden güne daha fazla önem kazanıyor. Huawei, bu gereksinimleri karşılamak için RF mimarisi, yüksek frekanslı radyolink, frekans verimliliği iyileştirmeleri ve derin enerji tasarrufu gibi yenilikçi teknolojilere yönelik yatırımlarını sürdürüyor.

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu etkinliğin açılış konuşmasında, “5G teknolojisi, yüksek veri hızı ve uçtan uca düşük gecikme süresi ile devrim niteliğinde gelişmelere vesile olmakta ve akıllı şehirler, otonom araçlar, endüstriyel otomasyon, sağlık hizmetleri gibi birçok sektörde yenilikçi uygulamaların önünü açmaktadır. Geleceğe yönelik, 5.5G teknolojisi için de hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. 5G ve 5.5G teknolojilerinin çok yönlü konuşulacağı bu forumun bilgi alışverişi ve iş birliği fırsatlarına vesile olmasını temenni ediyorum. Sizleri en içten duygularımla saygıyla selamlıyor, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

 

Forumda Turkcell, Vodafone Türkiye ve e& UAE'den başarı hikayeleri paylaşılırken, ETSI ISG mWT Başkanı ve Huawei Fellow Renato Lombardi tarafından paylaşılan radyolink sektörü trendleri geleceğin Radyolink tartışmalarını ateşledi. Teknoloji atılımlarını derinlemesine keşfetmek için, tam dubleks, E-bant Anten yeniliklerinin yanı sıra dijital ve akıllı mühendislik hizmeti açılış konuşmaları sırasında tanıtıldı. Teknolojilerin gelişmesiyle birlikte, yeni kilidi açılmış senaryo tabanlı dikey endüstri uygulamaları tüm katılımcılara ilham verdi. Ardından panel bölümünde 5G için E-bandı büyük ölçekli dağıtım deneyimi konusu hararetle müzakere edildi.

 

Sunulan çözümlerin sergilendiği demo sunumunda katılımcılar Huawei'in en yeni radyolink teknolojilerini yakından ve derinlemesine anlama fırsatı buldu. Dijital ve akıllı mühendislik hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiler de forum katılımcıları ile paylaşıldı.

 

Huawei Radyolink Ürün Grubu Başkanı James Zeng, yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Radyolink, özellikle fiber kaynakların yetersiz olduğu ülkeler veya bölgeler için 5G'nin gelişimini hızlandırmanın anahtarı olduğunu belirtmek isterim. Aslında radyolink, dünya çapında 5G ve 5.5G dağıtımını hızlandırmada zaten birçok başarıya sahip ve önümüzdeki yıllarda daha başarılı vakalar bekliyorum. Son olarak, dünyanın dört bir yanından forum müzakeresine katılan herkese teşekkür etmek istiyorum."

 

Huawei, yüksek frekanslı radyolink ve enerji verimliliği gibi alanlarda ilerlemeye devam ederek 5.5G çağına geçişte radyolink teknolojilerinin kritik rolünü vurguluyor. Huawei, sektör liderleri ve paydaşlarla birlikte çalışarak daha yeşil ve daha verimli bir geleceğe katkıda bulunmaya devam ediyor.Kaynaklar:

  1. Basın Bülteni

0 yorum

Comments


bottom of page