top of page
  • Haber Merkezi

45.000$ Hedefi Görüldü, Bitcoin’de Şimdi Gözler ABD’de

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü yaptığı değerlendirmede:


Bitcoin son bir ayın en yüksek seviyesi olan 45.500$ seviyesini test ederek hedefimize ulaştı. Ancak Bitcoin ile başlayan ve altcoinlere de yayılan bu hareketi yükseliş olarak değil, düşüşün tepkisi olarak nitelendiriyoruz. Bitcoin’in yükselişi başlatabilmesi için 49.500-50.000$ bandını kırması gerekiyor.


Zincir üstü verilerde, ufak ve büyük çaplı cüzdanlarda önemli bir alım talebi bulunmuyor ve stablecoinlerin de şimdilik kripto paralara dönmesi yavaş seyrediyor. Fakat şu detayı atlamamak gerekir, stablecoin rezervleri rekorda bulunuyor ve ABD’de beklenen stablecoin raporunun olumlu atlatılması durumunda bu rezervlerin kripto paralara dönüşerek trend başlatma olasılığı bulunuyor.


Şimdilik bu raporu görmeden de kısa vadeciler ve risk almak istemeyen yatırımcılar 45.000$ seviyesinde kar satışlarına yöneldiler. 15 Şubat öncesinde Bitcoin’in 40.500-45.000$ aralığında fiyatların oturmaya çalışmasını bekliyoruz. Görüntü 40.500$ altında negatife dönebilir. Şimdilik 45.000$ seviyesinde oluşan baskıyı görüyoruz. Bir miktar dalgalanma ve yatay seyir bu bant aralığında oluşabilir.Kaynak:

1. Basın Bülteni
0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page