top of page
  • Haber Merkezi

2022’de Yurt Dışında Şirket Kurmak İsteyenlerin Sayısı %40 Arttı

Yurt dışında yeni bir iş kurmak veya kurulu bir işi global ölçeğe taşımak kişi ve kurumlara birçok açıdan katkı sağlıyor. Girişimci olarak işini globale taşıyanlar, ekonomik avantaj elde etmekle kalmıyor, hem piyasaya yön verme hem de yatırımcıların çekim alanına girme fırsatına sahip oluyor. Yurt dışında şirket kuruluşu konusunda danışmanlık veren Company Global, ilk 8 ayda %40 talep artışı yaşadıklarını açıkladı.

TOBB’un (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) açıkladığı verilere göre, bu yılın ilk 7 ayında Türkiye'de kurulan şirket sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre %21,1 arttı. Temmuz 2022’de 1.425 yabancı ortak sermayeli şirket kurulurken, yılın başından bu yana yurt dışında kurulan şirketlerde de artış trendi görüldü. Danışmanlık şirketi Company Global, ilk 8 ayda %40 talep artışı kaydettiğini açıkladı. Farklı ülkelerde şirket kurma konusunda uzmanlaşan danışmanlık şirketleri, uluslararası pazarlarda büyümek isteyen yatırımcılara vergi optimizasyonu, online ödeme ve tahsilat gibi birçok konuda uçtan uca hizmet sunuyor.


Tüm süreçlerde kişiye ve iş modeline özel olarak danışmanlık hizmeti verdiklerini ifade eden Company Global CEO'su Egemen Antmen, şu açıklamayı yaptı: “Global iş yapabilmenin en önemli unsurlarının tecrübe ve güven olduğu yadsınamaz bir gerçek. Ekibimiz uluslararası arenada iş yapmak isteyen kişi ve kurumlara, aradıkları iş çözümlerine birebir danışmanlıkla erişim konforu sunuyor. Bunu uzun yıllara dayanan deneyimimiz ve global iş ağı sayesinde rahatlıkla yapabiliyoruz.”


“Hizmet verdiğimiz lokasyonlarda iş ortaklarımızla güçlü bir ağa sahibiz”

2022’nin ilk 8 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yurt dışında şirket kurma talebiyle kendilerine başvuranların sayısının %40 arttığını söyleyen Egemen Antmen, hizmet verilen ülkelerde şirket kurma sürecinde sunulan avantajları yakından takip ederek iş ortaklarına güncel bilgilerle yönlendirme yaptıklarının altını çiziyor ve ekliyor: “Örneğin Dubai’de şirket kuranlar, bu ülkede oturum hakkı elde edebiliyor. Company Global olarak, Dubai’de oturum alma süreci boyunca havalimanında karşılama, otel transferi, otelden alıp otele bırakma gibi hizmetleri danışanlarımıza VIP olarak sunuyoruz.”


7/24 danışmanlık desteği

Verdikleri ayrıcalıklı hizmetten ötürü iş ortaklarıyla güçlü bir ağ kurduklarını ifade eden Company Global CEO'su Egemen Antmen, çözüm odaklı yaklaşımlarını şu sözlerle dile getiriyor: “Danışmanlık verdiğimiz kişi ya da kurumlar 7/24 bize ulaşabiliyor ve küçük bir sorunda dahi hızlıca çözüm bulabiliyorlar. Hizmet verdiğimiz lokasyonlarda iş ortaklarımızla güçlü bir ağ kurduk ve sürekli büyüme hedefiyle bu ağı günden güne genişletiyoruz.Kaynaklar:

1. Basın Bülteni


0 yorum

Comments


bottom of page